5.11.2017 r.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]
 1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00. O godz. 21.00 apel maryjny.
 2. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przed kościołem na WSD w Koszalinie.
 3. Przez cały listopad o godz. 17.30 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki można składać w kancelarii lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. Przyjmujemy również wypominki roczne. Kartki na wypominki są wyłożone w gablotach.
 4. We wtorek msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.00
 5. W środę, na cmentarzu, odbędzie się modlitewne spotkanie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników naszej parafii i parafii Św. Jana Bosko. Rozpoczęcie spotkania przy bramie głównej o godz. 16.00. Bus sprzed naszego kościoła wyjedzie o godz. 15.40.
 6. W środę w sali Św. Jana Bosko o godz. 19.00 kolejne spotkanie w ramach Kościelnych Dziejów Piły. Pan Marek Fijałkowski opowie o „Skarbach sanktuarium w Skrzatuszu”. Zapraszamy!
 7. W środę w kinie „Helios” o g. 19.30 odbędzie się kolejna projekcja najnowszego filmu o życiu Św. O. M. Kolbe pt. „Dwie Korony”. Cena biletu 13 zł.
 8. W piątek różaniec z wypominkami połączony z krucjatą modlitewną za Ojczyznę o godz. 17.30.
 9. W tym roku rozpoczynamy czas Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Prezydent Miasta Piły i Ks. Dziekan Dekanatu Pilskiego zapraszają na wspólne świętowanie Święta Niepodległości. Pierwsza okazja do uczestnictwa w obchodach pojawi się w piątek 10 listopada 2017 r. o g. 19.30, w Kościele Św. Rodziny w Pile, kiedy to odbędzie się  Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu POZNANSKICH  SŁOWIKOW. Następnego dnia w sobotę /11.11.17 r./o g 12.00 odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Piły w Sali Miejskiej w budynku Inwest-Parku przy ul. Dąbrowskiego 8, a o g. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny w specjalnym namiocie ustawionym na Pl. Zwycięstwa. Po Mszy św. delegacje różnych stanów i organizacji złożą kwiaty pod pomnikiem na Placu Zwycięstwa.
 10. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. sądowy zapis wrześniowej rozprawy Mary Wagner: „Jak obrona Sokratesa” oraz o sprawie usunięcia krzyża z pomnika Jana Pawła II we Francji. W „Arce” o świętych, których ciała nie uległy zepsuciu po śmierci.
 11. Zachęcamy do włączenia się w Dzieło Modlitwy za Cierpiących. Kolejne spotkanie odbędzie się 13 listopada i rozpocznie się mszą św. o godz. 8.00.
 12. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym miesiącu polecamy książki o tematyce eschatologicznej.
 13. Biuro Radia Maryja organizuje 2 grudnia pielgrzymkę do Torunia. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy w biurze Radia Maryja.
 14. Wspólnota „KOLEJORZ” organizuje zbiórkę żywności i artykułów chemicznych dla RODAKÓW NA KRESACH. Dary można składać przy Ołtarzu Seca Pana Jezusa. Akcja trwa do 16 listopada.
 15. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiary składane na remont naszych organów. W przyszłą niedzielę Diakonia Muzyczna animuje śpiew na wszystkich mszach św. Po Eucharystii młodzież będzie zbierała ofiary do puszek na remont naszych organów. Dziękujemy młodzieży za inicjatywę
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Krzysztof REDLAK, l. 48, Pl. Konstytucji 3 Maja;

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]