Nieustanna 7-dniowa 24-godzinna modlitwa

W niedzielę 15 października rusza całodobowe czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

W roku Miłosierdzia oraz 100-lecia objawień Fatimskich rusza kolejne już w naszej parafii „Jerycho różańcowe”. Jest to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem. W czasie każdej godziny/dyżuru modlitewnego odmawiana będzie jedna wyznaczona część różańca, koronka do Miłosierdzia Bożego, jedna wybrana litania, oraz modlitwa w ciszy. Modlitwa rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 i będzie trwała 24 godziny na dobę przez 7 dni poczynając od 15 października.

Zachęcamy do odwiedzania kaplicy Adoracji o każdej porze dnia a szczególnie w nocy.

Tegoroczne „Jerycho” ofiarowywać będziemy za pośrednictwem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w następujących intencjach:

[fancy_list style=”check_list” variation=”yellow”]

 • W intencji rodzin naszej parafii i miasta Piły o łaskę wiary.

 • o jeszcze gorętsze umiłowanie i rozkwit modlitwy różańcowej w naszej parafii oraz o rozwój i nowych członków do wspólnoty Żywego Różańca. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej prośmy także o duchowe owoce przygotowania do jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich.

 • za dzieci, młodzież oraz studentów rozpoczynających rok akademicki, aby kierowali się w życiu wartościami chrześcijańskimi;

 • za wszystkich budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni i parafii;

 • W Roku Miłosierdzia polecamy wszystkie intencje naszego Ojca Świętego Franciszka, Synod naszej diecezji;

 • o łaskę wiary dla narodów Europy i o powstrzymanie zła, o łaskę POKOJU;

 • o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, za kapłanów naszej parafii i dekanatu;

 • o wynagrodzenie Panu Bogu za grzechy aborcji, pijaństwa, niszczenia rodzin, rozwiązłości moralnej w naszej ojczyźnie i wśród narodów świata;

 • o wzrost wiary dla osób przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania;

 • za zmarłych i żywych członków naszych wspólnot parafialnych oraz o duchowy wzrost dla wspólnot i grup religijnych naszej parafii i miasta;

 • w intencjach szczegółowych składanych podczas „Jerycha” w kaplicy adoracji;

[/fancy_list]

Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem. W czasie każdej godziny/dyżuru modlitewnego odmawiana będzie jedna wyznaczona część różańca, koronka do Miłosierdzia Bożego, jedna wybrana litania, oraz modlitwa w ciszy.

Nazwa „Jerycho” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.