29.10.2017 r.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]
 1. Dziś apel maryjny przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa o godz. 21.00. Spotkanie animuje Wspólnota Neokatechumenalna.
 2. We wtorek wspominamy św. Jana Bosko – po każdej mszy św. ucałowanie relikwii. Różaniec o 17.30 animuje Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.
 3. We wtorek, obchodzimy wigilię przed Uroczystością Wszystkich Świętych. W tym dniu zachęcamy dzieci do przebrania się w stroje naszych świętych patronów. Rozpoczęcie spotkania różańcem o godz. 16.30, a po nim Bal Wszystkich Świętych z konkursami i nagrodami. Zapraszamy również młodzież studentów, osoby starsze do przebrania się w stroje świętych. O godz. 19.00 w naszym kościele zostaną odprawione nieszpory do Uroczystości Wszystkich świętych. Następnie przejdziemy ulicami miasta do parafii Św. Jana Bosko. Wszystko zakończymy balem świętych. Zapraszamy!
 4. W środę, 1 listopada, UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Uroczystość ta jest czasem szczególnej łaski Bożej. Nasze modlitwy wspierają rzesze świętych osób, które poprzedziły nas w drodze do wieczności.
  Msze św. w naszym kościele według rozkładu niedzielnego;
  Na Cmentarzu Komunalnym procesja rozpocznie się przy bramie głównej o godz. 14.00, a następnie, o godz. 15.00 zostanie odprawiona msza św. na placu centralnym przy kaplicy;
  Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych. Odpust zyskujemy przez pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych;
  Przez cały listopad o godz. 17.30 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki można składać w kancelarii lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. Przyjmujemy również wypominki roczne. Kartki na wypominki są wyłożone w gablotach.
 5. W czwartek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00.
 6. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:
  I czwartek miesiąca – o godz. 17.30 różaniec i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin, następnie wieczorna Eucharystia w intencji LSO i Straży Honorowej.
  I piątek miesiąca – odwiedziny chorych z sakramentami od godziny 8.00. Dla dzieci spowiedź o 16.15 i msza św. o godz. 16.30. Młodzież oraz przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na nabożeństwo o godz. 19.00. Po nabożeństwie, spotkanie organizacyjne dla osób, które w najbliższym czasie będą przyjmować sakrament bierzmowania.
  I sobota – nabożeństwo po mszy św. o godz. 8.00.
 7. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 15.00.
 8. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. dodatek – obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące do codziennego odmawiania. W sklepiku mamy duży wybór kalendarzy na 2018 rok. Są również biblie dla dzieci.
 9. Z racji Narodowego Święta Niepodległości, dnia 10 listopada o godz. 19.30 odbędzie się w naszej świątyni koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Chłopięcego i Męskiego „Poznańskie Słowiki”. Wstęp wolny. Zapraszamy!
 10. Przypominamy, że trwają obecnie w naszej parafii trzy różne cykle spotkań pogłębiające naszą wiarę: Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego, które odbywają się we wtorki o godz. 18.00 w sali Św. Jana Bosko; Katechezy ewangelizacyjne dla Dorosłych i Młodzieży, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym oraz Kurs Alfa-spotkania w poniedziałki o godz. 19.00.

 

29 Października 2017 r.

Zakończenie Roku Jubileuszu 100-lecia Objawień W Fatimie

– AKT POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA W POLSCE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

 

O Święta i Niepokalana Dziewico!

Jakimi pochwałami zdołamy wysławić Ciebie, która zamknęłaś w swym łonie Tego, którego niebiosa ogarnąć nie mogą. Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.

Oto mija już sto lat od Twojego objawienia się trojgu dzieciom w Fatimie, gdzie prosiłaś o modlitwę i pokutę za grzeszników oraz o nawrócenie. Dzisiaj stajemy przed Tobą my, polscy biskupi, duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, wierni świeccy i zwracamy się do Twego Niepokalanego Serca, postanawiając rzetelnie odpowiedzieć na Twoją prośbę.

Pragniemy, z Bożą pomocą — na różnych płaszczyznach naszego życia i pracy — stanowić jeden, nawracający się nieustannie Lud Boży, w którym nie ma nienawiści, przemocy i wyzysku. Pragniemy żyć w łasce uświęcającej, aby nasz Kościół stał się prawdziwym Domem Bożym i Bramą Nieba.

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Matko Świętej Rodziny z Nazaretu, bądź opiekunką polskich rodzin. Chcemy uczynić wszystko co niezbędne, by bronić godności kobiety i wspomagać małżonków w wiernym wytrwaniu w świętym związku sakramentalnym. Zobowiązujemy się bronić związku małżeńskiego ustanowionego przez Boga i nie dawać posłuchu podszeptom złego ducha, zachęcającego nas do nadużywania wolności i do realizowania źle rozumianej tolerancji.

Chcemy, aby wszyscy małżonkowie objawiali swoim życiem Bożą miłość, a dzieci i młodzież nie utraciły wiary i nie zostały dotknięte zepsuciem moralnym.

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Maryjo, Przybytku Ducha Świętego, Ty chroniłaś poczęte życie Jezusa a teraz uczysz nas, jak troszczyć się o dzieci nienarodzone. Chcemy dar życia uważać za największą łaskę od Boga i za najcenniejszy skarb. Postanawiamy stać na straży poczętego życia, aby każdy człowiek mógł wzrastać w pokoju i bezpieczeństwie we własnej rodzinie.

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Rodzicielko Założyciela Kościoła, my polscy biskupi — w naszej pasterskiej posłudze — będziemy dążyli do tego, by wzrastało i umacniało się Mistyczne Ciało Chrystusa, by duchowieństwo dochowywało wierności Bogu, Krzyżowi świętemu i Ewangelii, a osoby życia konsekrowanego realizowały swój zakonny charyzmat i były dla świata czytelnym znakiem obecności Twojego Syna.

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Nasza Matko i Królowo, pragniemy — poprzez autentycznie chrześcijański styl życia — przyczyniać się do powrotu tych, którzy odeszli z Owczarni Chrystusa, aby odnaleźli na nowo Twojego Syna i zrozumieli, że tylko On jest „Drogą i Prawdą i Życiem” (J 14, 6).

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Przyrzekamy uczynić wszystko, aby w naszym życiu osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym realizowała się nie nasza własna wola, ale wola Twojego Syna.

Poświęcając się Twemu Niepokalanemu Sercu, pragniemy jak najściślej zjednoczyć się z Tobą, Najświętsza Dziewico, oddając się Chrystusowi — jedynemu Zbawicielowi, który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jerzy NOWAKOWSKI, l. 61, Baszków; + Edmund FECHNER, l. 91, ul. Sikorskiego; + Tomasz IZBAN, l. 42, Ujście;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]