08.10.2017 r.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po każdej mszy św. zapraszamy do Oratorium na spotkanie przy herbacie, kawie i oczywiście papieskich kremówkach. Przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia. O godz. 21.00 zapraszamy na apel maryjny ku czci św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa, który prowadzi wspólnota ADMA.
 2. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE:
 3. Dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30;
  Dla ogółu wiernych codziennie o godz. 17.30; Różaniec po mszy św. o godz. 8.00 prowadzą Róże Żywego Różańca.

 4. W związku z kończącym się Rokiem Fatimskim, w 100-lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie odbędzie się w naszym mieście jedna główna Procesja fatimska, która nawiązywać będzie do pamiętnej procesji w dniach 20/21 maja 1996 r., kiedy gościliśmy w Pile Cudowną Figurę z Fatimy.
 5. Zapraszamy zatem 13 października 2017 r. na Mszę świętą o godz. 18.00 do Kolegiaty pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile  (osiedle Górne).
  Bezpośrednio po Mszy św. – Około godz. 19.00 – wyruszy Procesja Światła ulicami naszego miasta: ul. Salezjańska, Konarskiego, Plac 9-go Maja, Sikorskiego, Św. Jana Bosko, Jana Kilińskiego, Buczka, 1-go Maja, Piłsudskiego, 11 Listopada, Browarna, Ludowa – do kościoła pw. Św. Antoniego – około godz. 20.00. Procesja przejdzie koło Kościołów: pw. św. Rodziny (ok. g. 19.25), pw. św. Stanisława Kostki (ok. g. 19.45), pw. św. Antoniego (ok. g. 20.00).
  Procesja Fatimska zakończy się w Kościele pw. św. Antoniego Aktem zawierzenia Matce Najświętszej i Apelem Jasnogórskim. Pamiętajmy o zabraniu Różańca, lampionów i tekstów pieśni fatimskich. Właściwym i pożądanym gestem wobec Matki Najświętszej będzie udekorowanie na trasie przejścia procesji naszych domów i okien emblematami religijnymi i flagami. Serdecznie zapraszamy!

 6. Trwają obecnie w naszej parafii spotkania Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego, które odbywają się we wtorki o godz. 18.00 w sali Św. Jana Bosko. Zapraszamy!
 7. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiary składane na remont naszych organów.
 8. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym miesiącu polecamy książki o tematyce Maryjnej. Zapraszamy!
 9. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. wskazówki dla rodziców, gdy ich dziecko ma problemy z wiarą.
 10. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych – listopad. Pamiętajmy o wypominkach, które składamy w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne są odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę przed sumą. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach.
 11. W naszym kościele zawiązała się grupa lektorów, którzy podczas mszy świętych będą czytać lekcje oraz modlitwy wiernych. Dziękujemy im za podjęcie tej służby. Gdyby ktoś chciałby przystąpić się do tego grona prosimy o skontaktowanie się z ks. Zbigniewem.
 12. W sobotę o g. 11.00 w Kościele pw. św. Jana Bosko w Pile zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci poronionych i zmarłych przed lub po narodzeniu i ich rodzin. Następnie dzieci zostaną pochowanie na pilskim cmentarzy.
 13. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy z okazji 300 rocznicy Koronacji Obrazu (14.10.2017). Zapisy w kancelarii.
 14. Od przyszłej niedzieli do 22 października będziemy przeżywać w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”. Już dzisiaj wszystkich zapraszamy do włączenia się w tę nieustanną, siedmiodniową modlitwę. Będziemy nią ogarniać każdego z nas, dzieci i młodzież, nasze rodziny, sąsiadów, parafię, nasze miasto, ojczyznę i sprawy świata. Zapraszamy do modlitwy wspólnoty rodzinne, sąsiedzkie, pracownicze, szkolne, itp. Jeżeli jakaś wspólnota chciałaby się podjąć prowadzenia modlitwy w konkretnym dniu i godzinie to prosimy poinformować organizatorów w kancelarii parafialnej.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Tymoteusz Walko, l. 91, ul. Sportowa; + Hanna Gozdal, l. 42, Okólna

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]