Pielgrzymka do Gietrzwałdu

Nasi parafianie pielgrzymowali do Gietrzwałdu

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Dnia 23 września 2017 r. nasi parafianie uczestniczyli w autokarowej pielgrzymce do Gietrzwałdu. Podczas podróży czas mijał na śpiewie godzinek ku czci NMP oraz modlitwie różańcowej. Pani Krystyna Liberowicz przybliżyła historię Sanktuarium Gietrzwałdzkiego, które pielgrzymi nawiedzili m.in. z racji 140 rocznicy objawień Matki Bożej w tej miejscowości.

Matka Boża ukazując się dwójce dziewczynek przemówiła do nich w Języku Polskim, co jest dość ważne na tamte czasy, gdyż Polska była pod zaborami i mówienie po polsku było zabronione przez zaborców. Matka Boża prosiła o odmawianie różańca. Na pytanie jednej z dziewczynek o braki kapłanów i o osierocone parafie, zapewniła że dzięki wytrwałej modlitwie różańcowej to się zmieni.

W wypełnionym po brzegi sanktuarium nasi pielgrzymi razem z pielgrzymami z innych stron Polski uczestniczyli we Mszy Świętej, którą koncelebrowało około 40 kapłanów. Po Mszy św. nasza grupa prowadziła modlitwę różańcową w miejscu objawień Matki Bożej. Po modlitwie był czas na posiłek, zakup pamiątek, a następnie droga krzyżowa.

W drodze powrotnej nasza grupa nawiedziła również Sanktuarium Maryjne w Lubawie.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”https://photos.app.goo.gl/Qj1TAvI0BSeViKJS2″ target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]