24 września 2017 r.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj po wieczornej Mszy Św. złożymy Hołd NMP Wspomożenia Wiernych. Modlitwę zakończymy apelem maryjnym ok. 19.30.  Zapraszamy! (Dziś nie ma apelu o 21.00).
 2. Zapraszamy do naszej Biblioteki Świętej Rodziny w każdy poniedziałek w godz. 17-19.00.
 3. We wtorek o godz. 16.00, w kaplicy szpitalnej na ul. Rydygiera zostanie odprawiona Eucharystia o uzdrowienie. Zapraszamy!
 4. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o 17.30.
 5. W środę zapraszamy na spotkanie Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego, które odbędzie się w sali Św. Jana Bosko o godz. 19.00.
 6. Zapraszamy dzieci do grupy muzyczno-teatralnej – spotkania w środy od 16.15 w sali 22. Chór „Św. Cecylii” ma spotkania w środy o godz. 17.30 w sali nr 25. Diakonia muzyczna dla młodzieży spotyka się w czwartki o godz. 18.00.
 7. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o wierności w małżeństwie.
 8. W czwartek o godz. 15.00 zapraszamy do modlitwy w ramach akcji ,,Koronka do Bożego miłosierdzia na ulicach miast świata”. Od wielu lat odbywa się ona w dniu 28 września, o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. W tym dniu tysiące osób na skrzyżowaniach ulic błagają o miłosierdzie dla świata całego. Miejsca modlitewnych spotkań są opisane w gablocie informacyjnej
 9. W tym tygodniu pamiętajmy o świętych naszego Kościoła: w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wspomnienie św. Hieronima; w niedzielę św. Tereski od Dzieciątka Jezus.
 10. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 11. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy z okazji 300 rocznicy Koronacji Obrazu (14.10.2017). Zapisy w kancelarii.
 12. Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „RÓŻANIEC NA GRANICACH KRAJU”. W kościołach stacyjnych, rozlokowanych wzdłuż całej granicy Polski będzie odmawiany różaniec. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej będziemy się modlić o ochronę, pokój i nawrócenie dla naszej Ojczyzny i świata. Organizujemy wyjazd do Kołobrzegu (przejazd 40 zł).  Zapisy w kiosku parafialnym i kancelarii. Szczegółowe informacje na plakatach i folderach.
 13. W środę o godz. 19.00, w kinie Helios odbędzie się projekcja filmu „Fatima, ostatnia tajemnica”. Cena biletu na hasło „Nazaret” – 13 zł. Zapraszamy!
 14. Młodzież Wszechpolska prowadzi do 6 X 2017 ogólnopolską akcję „Wyprawka szkolna dla kresowiaka”. Zbierają przybory szkolne (oprócz zeszytów i książek – te artykuły zostały już zebrane), które zostaną zebrane do polskich szkół na Litwie i Ukrainie. W naszym kościele przybory można składać przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za każdy dar dziękujemy.
 15. Serdecznie zapraszamy na Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego. Spotkania rozpoczną się 3 października Mszą Świętą o godz.18:00 w kościele p.w. Świętej Rodziny w Pile. Po Eucharystii zapraszamy na pierwsze spotkanie. Przyjdź ze swoimi rozterkami, problemami, radościami, całym życiem i wszystkim czego nie rozumiesz, przyjdź taki jaki jesteś.
 16. W dniach od 6 – 8.10.17 r. w Parafii św. Jana Bosko w Pile odbędzie się nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień w Gargano. Szczegóły zawarte są na plakatach.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Lidia DURAK, lat 73 z Al. Niepodległości, + Stefan ĆWIKLIŃSKI, lat 62 z ul. Śródmiejskiej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]