17 września 2017 r.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj przeżywamy UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ SKRZATUSKIEJ:
  O godz. 6.20 wyruszyła piesza pielgrzymka do Skrzatuskiej Pani.
  O godz. 9.00 wyjedzie spod parafii autokar do Skrzatusza. Powrót o godz. 15.00.
  Ks. Biskup zaprasza na mszę odpustową o godz. 12.00.
  Z racji uroczystości w Skrzatuszu dziś nie będzie apelu maryjnego w naszym kościele.
 2. Jutro obchodzimy święto św. Stanisława Kostki. Uroczystość odpustowa w parafii św. Stanisława Kostki o godz. 18.30.
 3. Zapraszamy do naszej Biblioteki Świętej Rodziny w każdy poniedziałek w godz. 17-19.00.
 4. We wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz dla ich rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą Różańce.
 5. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o 17.30.
 6. Zapraszamy dzieci do grupy muzyczno-teatralnej – spotkania w środy od 16.15 w sali 22. Chór „Św. Cecylii” ma spotkania w środy o godz. 17.30 w sali nr 25. Diakonia muzyczna dla młodzieży spotyka się w czwartki o godz. 18.00.
 7. W czwartek zapraszamy na Nabożeństwo Uzdrowienia, które rozpoczynamy o godz. 17.30.
 8. W tym tygodniu pamiętajmy o świętych naszego Kościoła: w czwartek przypada święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty a w sobotę wspomnienie Św. O. Pio.
 9. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o akcji zbierania podpisów w obronie nienarodzonych chorych dzieci. Podpisy można składać w parafialnym kiosku.
 10. Organizujemy dwie jednodniowe pielgrzymki: do Gietrzwałdu z okazji 140 rocznicy objawień Matki Bożej i 50 rocznicy Koronacji Obrazu (23.09.2017) i do Częstochowy z okazji 300 rocznicy Koronacji Obrazu (14.10.2017). Zapisy w kancelarii.
 11. Młodzież Wszechpolska prowadzi do 6 X 2017 ogólnopolską akcję „Wyprawka szkolna dla kresowiaka”. Zbierają przybory szkolne (oprócz zeszytów i książek – te artykuły zostały już zebrane), które zostaną zebrane do polskich szkół na Litwie i Ukrainie. W naszym kościele przybory można składać przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za każdy dar dziękujemy.
 12. Serdecznie zapraszamy na Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego. Spotkania rozpoczną się 3 października Mszą Świętą o godz. 18:00 w kościele p.w. Świętej Rodziny w Pile. Po Eucharystii zapraszamy na pierwsze spotkanie. Przyjdź ze swoimi rozterkami, problemami, radościami, całym życiem i wszystkim czego nie rozumiesz, przyjdź taki jaki jesteś.
 13. Kurs Przedmałżeński odbędzie się w parafii Św. Antoniego w dniach 22 – 24.09.2017 r.
 14. Dzisiaj /17 września 2017 r./ odbywa się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku, pod nazwą Dzień dawcy szpiku dla Michałka i innych, w następujących miejscach: Inwest Park – ul. Dąbrowskiego 8, Galerie: VIVO i KASZTANOWA oraz w Parafii NMP Wspomożenia Wiernych na Górnym Osiedlu. Dawcą może być osoba zdrowa, w wieku 18 – 55 lat. Rejestracja bezinwazyjna i mało czasochłonna a może uratować życie nie tylko wspomnianemu dziecku ale także każdemu potencjalnemu choremu. Zachęcamy wszystkie chętne i zdrowe osoby o włączenie się w tę zacną akcję niesienia pomocy innym.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zdzisław Brzozowski, lat 93, z ul. Śródmiejskiej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]