10 września 2017 r.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 

 1. Dzisiaj na mszy św. o godz. 12.30 dokonamy poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.
 2. Dzisiaj zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę oraz na apel maryjny o 21.00 prowadzony przez Wspólnotę Nazaret.
 3. Zapraszamy do naszej Biblioteki Świętej Rodziny w każdy poniedziałek w godz. 17-19.00.
 4. We wtorek spotkanie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników rozpoczniemy nabożeństwem do św. Jana Bosko o godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy za dzieci, młodzież i rodziny naszej parafii.
 5. Zapraszamy dzieci do grupy muzyczno-teatralnej – spotkania w środy od 16.15 w sali 22. Chór „Św. Cecylii” ma spotkania w środy o godz. 17.30 w sali nr 25. Diakonia muzyczna dla młodzieży spotyka się w czwartki o godz. 18.00.
 6. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.
 7. W środę (13 września) o godz. 20.00 zapraszamy na różaniec fatimski, który odmówimy na skrzyżowaniu ulic: Okrzei i Spacerowej (k/samolotu).
 8. W czwartek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu zapraszamy na spotkania modlitewne przy krzyżach stojących na terenie naszej parafii, podczas których będziemy zawierzać Bogu krzyże naszej codzienności. Wybierzmy jedno ze spotkań: zgromadźmy się godz. 20.00 przy krzyżu przy al. Niepodległości, przy krzyżu u zbiegu ulic Ojca Kolbe i Wiatracznej albo przy krzyżu na placu kościelnym.
 9. W piątek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 10. W przyszłą niedzielę przeżywamy UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ SKRZATUSKIEJ: W ramach tej uroczystości w najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie młodych w Skrzatuszu. Wyjazd autokarowy dla młodzieży o godz. 11.15 sprzed naszej świątyni. Powrót o/k godz. 22.00. Młodzież może się zapisywać w Oratorium lub u swoich katechetów. W niedzielę o godz. 6.20 wyruszy piesza pielgrzymka do Skrzatuskiej Pani.O godz. 9.00 wyjedzie spod parafii autokar do Skrzatusza. Powrót o godz. 15.00. chętnych prosimy o zapisywanie się do wtorku w kancelarii. Biskup zaprasza na mszę odpustową o godz. 12.00.
 11. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o upomnieniu braterskim, które jest przejawem miłosierdzia wobec grzesznika.
 12. Organizujemy dwie jednodniowe pielgrzymki: do Gietrzwałdu z okazji 140 rocznicy objawień Matki Bożej i 50 rocznicy Koronacji Obrazu (23.09.2017) i do Częstochowy z okazji 300 rocznicy Koronacji Obrazu (14.10.2017). Zapisy w kancelarii.
 13. Młodzież Wszechpolska prowadzi do 6 X 2017 ogólnopolską akcję „Wyprawka szkolna dla kresowiaka”. Zbierają przybory szkolne (oprócz zeszytów i książek – te artykuły zostały już zebrane), które zostaną zebrane do polskich szkół na Litwie i Ukrainie. W naszym kościele przybory można składać przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za każdy dar dziękujemy.
 14. W dniach 16 i 17 września 2017 r. odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku, pod nazwą Dzień dawcy szpiku dla Michałka i innych, w następujących miejscach: Inwest Park – ul. Dąbrowskiego 8, Galerie: VIVO i KASZTANOWA oraz w Parafii NMP Wspomożenia Wiernych na Górnym Osiedlu. Dawcą może być osoba zdrowa, w wieku 18 – 55 lat. Rejestracja bezinwazyjna i mało czasochłonna a może uratować życie nie tylko wspomnianemu dziecku ale także każdemu potencjalnemu choremu. Zachęcamy wszystkie chętne i zdrowe osoby o włączenie się w tę zacną akcję niesienia pomocy innym.
 15. Kurs Przedmałżeński odbędzie się w parafii Św. Antoniego w dniach 22 – 24.09.2017 r.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Maksymilian KIERUJ, lat 83, ul. Staromiejska; + Stefania OLEK, lat 87, ul. 1 Maja; + Janina SZYMOWSKA-MACIĄG, lat 85, ul. O.M. Kolbe /- DPS Borne Sulinowo; + Wincenty WIZA, lat 66

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]