1.10.2017 r.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00. O godz. 21.00 zapraszamy na apel maryjny przy figurze św. Jana Pawła II na placu Zwycięstwa, który poprowadzi wspólnota Straży Honorowej Naj. Serca Pana Jezusa.
 2. Zaczął się październik, a więc zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE: Dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30; Dla ogółu wiernych codziennie o godz. 17.30; Różaniec po mszy św. o godz. 8.00 prowadzą Róże Żywego Różańca.
 3. Serdecznie zapraszamy na Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego. Spotkania rozpoczną się 3 października Mszą Świętą o godz. 18.00. Po Eucharystii zapraszamy na pierwsze spotkanie. Przyjdź ze swoimi rozterkami, problemami, radościami, całym życiem i wszystkim czego nie rozumiesz, przyjdź taki jaki jesteś.
 4. We wtorek o godz. 17.30 różaniec z wypominkami, a po nim msza święta za zmarłych.
 5. Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „RÓŻANIEC DO GRANIC KRAJU”. W kościołach stacyjnych, rozlokowanych wzdłuż całej granicy Polski będzie odmawiany różaniec. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej będziemy się modlić o ochronę, pokój i nawrócenie dla naszej Ojczyzny i świata. Organizujemy wyjazd do Kołobrzegu.  Zapisy w kiosku parafialnym i kancelarii. W tym szczególnym dniu zapraszamy do naszej świątyni na różaniec o godz. 14.00, aby połączyć się modlitewnie z wszystkimi osobami odmawiającymi różaniec na granicach naszej Ojczyzny.
 6. W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (odpust w Stobnie o godz. 19.00).
 7. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej. Po każdej Eucharystii ucałowanie relikwii.
 8. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE: I czwartek miesiąca – o godz. 17.30 różaniec i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin, następnie wieczorna Eucharystia w intencji LSO i Straży Honorowej; I piątek miesiąca – odwiedziny chorych z sakramentami od godziny 8.00.(ks. Zbigniew odwiedzi chorych 11.10.17r. wg wcześniejszych ustaleń). Dla dzieci spowiedź o 16.15 i msza św. o godz. 16.30Młodzież oraz przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie o godz. 19.00;  I sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 8.00.
 9. W naszym kościele zawiązała się grupa lektorów, którzy podczas mszy świętych będą czytać lekcje oraz modlitwy wiernych. Dziękujemy im za podjęcie tej służby. Gdyby ktoś chciałby przystąpić się do tego grona prosimy o skontaktowanie się z ks. Zbigniewem.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś do puszek przed kościołem na WSD w Koszalinie.
 11. W przyszłą niedzielę, 8 października obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po każdej mszy św. zapraszamy do sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym na spotkanie przy herbacie, kawie i oczywiście papieskich kremówkach. Przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia. O godz. 21.00 zapraszamy na apel maryjny ku czci św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.
 12. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy z okazji 300 rocznicy Koronacji Obrazu (14.10.2017). Zapisy w kancelarii.
 13. Od 15 do 22 października będziemy przeżywać w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”. Już dzisiaj wszystkich zapraszamy do włączenia się w tę nieustanną, siedmiodniową modlitwę. Będziemy nią ogarniać każdego z nas, dzieci i młodzież, nasze rodziny, sąsiadów, parafię, nasze miasto, ojczyznę i sprawy świata. Zapraszamy do modlitwy wspólnoty rodzinne, sąsiedzkie, pracownicze, szkolne, itp. Jeżeli jakaś wspólnota chciałaby się podjąć prowadzenia modlitwy w konkretnym dniu i godzinie to prosimy poinformować organizatorów w kancelarii parafialnej.
 14. W dniach od 6 – 8.10.17 r. w Parafii św. Jana Bosko w Pile odbędzie się nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień w Gargano. Szczegóły zawarte są na plakatach.
 15. Od 8 – 11.10.17 r. w Kaplicy Akademickiej przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 19.00, odbędą się rekolekcje akademickie prowadzone przez O. Krzysztofa Pałysa OP pt. „Zbawienie zaczyna się od poznania siebie”. Szczegółowe informacje na plakatach.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Bożena NOWACKA, lat 66 z ul. Okrzei, + Ludomira SZYMANOWSKA, lat 86 z ul. Spacerowej, + Edmund KOSTRZEWSKI, lat 71 z ul. Towarowej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]