27 sierpnia 2017

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W imieniu Rodziny ks. Janusza Zdolskiego i Zgromadzenia Salezjańskiego pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za wszelką życzliwość okazaną ks. Januszowi w okresie choroby i w przygotowaniach do pogrzebu. Dziękujemy za modlitwę, za opiekę medyczną w szpitalu, pomoc w przygotowaniu uroczystości pogrzebowej, Policji za pomoc w przejeździe na cmentarz. Dziękujemy za porządkowanie terenu wokół kościoła i przystrojenie świątyni. Wszystkim Serdeczne Bóg Zapłać!
 2. Dzisiaj o godz. 11.00, ks. Wiesław Prądzyński odprawi mszę św. z racji 25-lecia kapłaństwa. Zapraszamy do modlitwy.
 3. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.
 4. W środę -30 sierpnia- o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w 71 rocznicę śmierci Danuty Siedzikówny ps. „Inka”. Po mszy św. w dawnym kinie Iskra odbędzie się projekcja filmu „Inka, są rzeczy ważniejsze niż śmierć”. Wstęp wolny. Po projekcji będzie można nabyć książkę „Inka – Pamięć i Tożsamość”, w której jest opisana m.in. akcja Serce dla Inki i uroczystość poświęcenia tablicy w naszym kościele.
 5. W czwartek -31 sierpnia – zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 w int Ojczyzny i ludzi pracy w 37 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych ( Int od Solidarności)
 6. W Piątek, 1 września przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji osób poległych w obronie naszej Ojczyzny. Również tego dnia przypada 59. rocznica wybuchu pocisku przy al. Niepodległości, gdzie zginęło jedenaścioro dzieci. Zapraszamy w tym dniu na modlitewny apel pamięci o godz. 20.00 przy krzyżu na al. Niepodległości. Będziemy polecać Bogu ofiary tej tragedii, ich rodziny oraz ofiary II wojny światowej.
 7. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

– w I piątek miesiąca odwiedziny chorych z sakramentami od godziny 8.00. Dla dzieci spowiedź o 16.15 i msza św. o godz. 16.30. Młodzież oraz osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania ich rodziny zapraszamy na nabożeństwo z okazją do spowiedzi na godz. 19.00. Po nabożeństwie spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniem do bierzmowania.

w I sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00. Po wymianie tajemnic różańcowych odbędzie się spotkanie wszystkich Zelatorów.
 2. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. dodatek – płyta z filmem „Misja”. W „L’Osservatore Romano” o 50-leciu Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. W „Arce” o objawieniach NMP Gietrzwałdzie.
 3. Akademia Gitary oraz Regionalne Centrum Kultury w Pile zapraszają na koncert w ramach 10. Edycji festiwalu Akademia Gitary w wykonaniu Bianki Szalaty i Eweliny Koniec. Koncert odbędzie się w naszym kościele 9 września o godz. 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!
 4. Dziękujemy za ofiary składane na remont naszych organów. Na ołtarzach bocznych są rozłożone foldery informacyjne. Jeżeli jest taka możliwość prosimy o przekazanie ich znajomym, sąsiadom, współpracownikom /ofiary prosimy składać w kancelarii czy też na konto naszej parafii. Bóg Zapłać!

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Otylia Gościńska, l. 96, Al. Niepodległości ;

+ Radosław Kurzajak, l. 44, ul. Żeleńskiego;

+ ks. Janusz Zdolski; l. 53, ul. Św. J. Bosko;

+ Marianna Krzyżanowska, l. 84, ul. Dzieci Polskich;

+ Janina Jakubiak, l.  87, ul. Sikorskiego.

+ Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…