Z misjonarzem z Boliwii uczciliśmy święto Patrona naszego Miasta

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]W sobotę, 24 czerwca na mszy świętej o godz. 18.00 wraz z misjonarzem ks. Andrzejem Borowcem z Boliwii uczciliśmy patrona naszego miasta św. Jana Chrzciciela. Eucharystii przewodniczył ksiądz misjonarz, który także wygłosił płomienne Słowo Boże. W kazaniu odniósł się do czytań, ale także opowiadał o sytuacji panującej w Boliwii. Opowiedział o warunkach życia i pracy. Mówił jak wiele starań podejmują misjonarze, aby choć odrobinę zaradzić panującemu głodowi wśród dzieci i młodzieży.

Na mszy świętej w intencji miasta Piły i włodarzy o błogosławieństwo Boże i pomyślność dla wszystkich mieszkańców był obecny jeden radny – Przewodniczący Rady Miasta Rafał Zdzierela.

Na koniec misjonarz udzielił Bożego błogosławieństwa w miejscowym języku (keczna).

 

autor tekstu: ks. Janusz Zdolski sdb