9 lipca 2017

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Trwają wakacje. W niedzielę dodatkowa msza św. o godz. 20.30 kończąca się apelem maryjnym. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. od. 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30.
  2. Dyrekcja i rodzice Publicznego Przedszkola Nr 3 na terenie naszej parafii zwracają się z prośbą o wsparcie działań mających na celu budowę placu zabaw dla dzieci przy przedszkolu. Będą zbierane podpisy w ramach wsparcia tej akcji po mszach o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Potrzebny jest również nr peselu. Wesprzyjmy tę akcję dla dobra dzieci naszej parafii.
  3. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.
  4. W tym roku przeżywamy 100 rocznicę objawień NMP w Fatimie. Od maja do października w każdy 13 dzień miesiąca będziemy odmawiać różaniec w różnych miejscach naszej parafii. W najbliższy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy przy fontannie na ul. Śródmiejskiej o godz. 20.00.
  5. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o objawieniach prywatnych. W „Naszej Arce” o bł. Pier Frasatim – młodzieńcu ośmiu błogosławieństw.
  6. Od 11 do 15 sierpnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje biblijne, które wygłosi ojciec Jose Maniparambil. Zapisy w kancelarii, a od przyszłego tygodnia na stronie: rekolekcje.pila.pl.
  7. Caritas naszej parafii będzie wydawała żywność osobom potrzebującym w poniedziałek w godzinach od 10.00 do 12.00.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych do Skrzatusza w dniu 20 lipca. Zapisy telefoniczne u Pana Jonasza – tel. 511 014 342.
  9. W dniach 19 – 23 lipca odbędzie się w naszej diecezji ogólnopolska inicjatywa – Przystań z Jezusem. Rozpocznie się w Koszalinie, gdzie od środy do piątku (19-21 lipca) odbędą się rekolekcje przygotowujące ewangelizatorów, które wygłosi Biskup Edward Dajczak. Drugi etap to czas ewangelizacji podczas festiwalu Sunrise w Kołobrzegu w dniach 21-23 lipca. Rekolekcje odbywać się będą w sali Szkoły Nowej Ewangelizacji przy parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie. Udział w nich może wziąć każdy, ale po uprzednim zgłoszeniu. Jest możliwość również wykupienia całodziennego wyżywienia na czas rekolekcji. Wszelkie informacje na stronie www.przystanzjezusem.pl oraz pod nr tel. 783390033. Podczas ewangelizacji w samym Kołobrzegu prowadzona będzie przez 24 – godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

  Halina GINCZEWSKA, lat 81 z al. Piastów.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!