30 lipca 2017

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Trwają wakacje. W niedzielę dodatkowa msza św. o godz. 20.30 kończąca się apelem maryjnym. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. od. 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30. 
 2. W poniedziałek, 31 lipca w godzinach od 10.00 do 13.00 Caritas naszej parafii będzie wydawała żywność rodzinom potrzebującym. 
 3. We wtorek, 1 sierpnia o godz. 17.30 różaniec z wypominkami, a następnie msza święta zbiorowa za zmarłych.  
 4. Pielgrzymów udających się do Częstochowy ze Skrzatusza będziemy gościć w naszej parafii we wtorek o godz. 19.00. Przyjdźmy pod kościół i zaprośmy ich do siebie udzielając im gościny. Spodziewamy się około 50 osób. Wszystkim przyjmującym pielgrzymów serdecznie dziękujemy. 
 5. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.  
 6. pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 msza święta dla członków Straży Honorowej NSPJ, a po niej zmiana biletów strażowych. 
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych. Kapłan przyjdzie jednak na każde wezwanie. W tym dniu zachęcamy do spowiedzi szczególnie dzieci i młodzież na mszach św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.  
 8. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 8.00. 
 9. Od 11 do 15 sierpnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje biblijne, które wygłosi ojciec Jose Maniparambil. W tym roku nauki będą oparte o Apokalipsę św. Jana. Zapraszamy do zapisów na stronie www: rekolekcje.pila.pl lub w kancelarii. Jednocześnie zachęcamy do nabycia w naszym kiosku parafialnym konferencji o. Josa z poprzednich lat i innych Jego publikacji. 
 10. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Kalisza i okolic w dniu 9 września br. Zapisy u pani Krystyny L. (694 149 730) i kancelarii 
 11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o godz. 15.00.  
 12. Przypominamy, że miesiąc sierpień w tradycji od wielu lat przeżywany jest jako miesiąc abstynencji. 
 13. Komunikat Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka w sprawie zbiórki na odbudowę i renowację gorzowskiej katedrySiostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie! 

Z przekazów medialnych znamy tragiczne wydarzenie w naszej metropolii, jakim był pożar wieży katedry gorzowskiej. Do 1972 roku ta świątynia była katedrą Administracji Apostolskiej na tzw. Ziemiach Zachodnich, a więc w pewnym sensie „katedrą matką” całej obecnej Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, w skład której wchodzi również nasza diecezja. 

W duchu solidarności z naszą bratnią diecezją zachęcam Was, Siostry i Bracia,
do modlitwy za wiernych, którzy utracili swoją pierwszą świątynię – katedrę. Wspomóżmy ich także w trudzie odbudowy katedry, śpiesząc z pomocą materialną, tak jak już uczyniło to wiele diecezji. Proszę więc o zbiórkę pieniężną do puszek w każdej parafii naszej diecezji, po Mszach św. w najbliższą niedzielę 30 lipca 2017 r. 

Za każdą, pełną bratniej miłości modlitwę i każdą ofiarę, serdecznie dziękuję.
Niech Bóg Błogosławi Waszym miłosiernym sercom. 

+ Edward Dajczak – Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 

  Zbigniew PAŁKA, lat 82 z al. Piastów; 

  Eugenia FLAK, lat 58 z Rogownicy.  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!