16 lipca 2017

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Trwają wakacje. W niedzielę dodatkowa msza św. o 20.30 kończąca się apelem maryjnym. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. od. 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30.
  2. Dyrekcja i rodzice Publicznego Przedszkola nr 3 na terenie naszej parafii zwracają się z prośbą o wsparcie działań mających na celu budowę placu zabaw dla dzieci przy przedszkolu. Będą zbierane podpisy w ramach wsparcia tej akcji po wszystkich mszach. Potrzebny jest również nr peselu. Wesprzyjmy tę akcję dla dobra dzieci naszej parafii.
  3. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na remont naszych organów. Na ołtarzach bocznych są rozłożone foldery informacyjne. Jeżeli jest taka możliwość prosimy o przekazanie ich znajomym, sąsiadom, współpracownikom. Ofiary można składać w kancelarii lub na konto naszej parafii. Bóg Zapłać!
  5. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o najnowszych badaniach Całunu Turyńskiego, szkaplerzu, kard. Meisnerze oraz o niezwykłej greckiej wyspie SYROS.
  6. Od 11 do 15 sierpnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje biblijne, które wygłosi ojciec Jose Maniparambil. W tym roku nauki będą oparte o Apokalipsę  św. Jana. Zapraszamy do zapisów na stronie: rekolekcje.pila.pl lub w kancelarii. Jednocześnie zachęcamy do nabycia w naszym kiosku parafialnym konferencji o. Josa z poprzednich lat i innych Jego publikacji.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych do Skrzatusza w dniu 20 lipca. Zapisy telefoniczne u Pana Jonasza – tel. 511 014 342.
  8. W dniach od 19 do 23 lipca odbędzie się w naszej diecezji ogólnopolska inicjatywa – Przystań z Jezusem. Rozpocznie się w Koszalinie, gdzie od środy do piątku (19-21.07) rekolekcje przygotowujące ewangelizatorów wygłosi Ks. Bp Edward Dajczak. Drugi etap to czas ewangelizacji podczas festiwalu Sunrise w Kołobrzegu w dniach 21-23.07. Rekolekcje odbywać się będą w sali Szkoły Nowej Ewangelizacji przy parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie. Udział w nich może wziąć każdy, ale po uprzednim zgłoszeniu. Jest możliwość również wykupienia całodziennego wyżywienia na czas rekolekcji. Wszelkie informacje na stronie www.przystanzjezusem.pl oraz pod nr tel. 783390033. Podczas ewangelizacji w samym Kołobrzegu prowadzona będzie przez 24 – godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. Zapraszamy na film o tym, że życie każdego z Was ma znaczenie i wielką wartość. Seans odbędzie się w sobotę – 22 lipca o godz. 19.30 w sali nr 12 w parafii św. Antoniego. Wejście od ulicy Kapucyńskiej.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

  Zdzisław PEREC, lat 73 z pl. Konstytucji 3 Maja;

  Danuta BĘBNOWSKA – CELER, lat 82 z ul. Buczka;

  Janina GŁOWACKA, lat 85 z ul. Buczka;

  Joanna GUZIŃSKA, lat 76 z ul. Śródmiejskiej;

  Józef WIŚNIEWSKI, lat 64 z ul. O. M. Kolbe;

  Antoni ZIEMBA, lat 84 z ul. Kilińskiego;

  Stanisław SZCZEPANIAK, lat 54 z ul. Budowlanych.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!