Droga Światła w naszej parafii od 9 lat

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]Droga Światła = Via Lucis, to 14 spotkań ze Zmartwychwstałym Panem. Jest to kontynuacja Drogi Krzyżowej. W tym nabożeństwie od lat 80 tych XX wieku, z pomysłu włoskiego salezjanina, wielu katolików rozważa tajemnice spotkań ze Zmartwychwstałym.

Jedni odprawiają to nabożeństwo od wieku lat. Inni rozpoczęli w tym roku. U nas w kościele odprawiamy je od 9 lat. Nabożeństwo coraz popularniejsze i można je spotkać w wielu parafiach naszej diecezji, a także w parafiach polskich i na świecie. Jak to dobrze, że Zmartwychwstały daje się poznać także nam współczesnym.

Odprawialiśmy we wszystkie niedziele wielkanocne. Od niedzieli Miłosierdzia aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

W naszej parafii w przeprowadzeniu tego nabożeństwa pomagają nam tzw. „Ludzie światła”. Im bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc, a innych zapraszamy za rok do uczestnictwa i włączenia się w ich przygotowanie i przebieg.