4 czerwca 2017

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. i dodatkową mszę świętą o godz. 20.30.
 2. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.
 3. Również dzisiaj, na mszy św. o godz. 11.00 jubileusz 25-lecia kapłaństwa będzie przeżywał ks. Janusz Zdolski. Pamiętajmy o naszym duszpasterzu w codziennej modlitwie.
 4. Także dzisiaj, uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. O godz. 17.15 zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwo Drogi Światła połączone z nabożeństwem czerwcowym. Pamiętajmy o spowiedzi i komunii wielkanocnej, aby wypełnić przykazanie kościelne.
 5. W minioną sobotę nasz diakon Przemysław Malinowski otrzymał święcenia kapłańskie w Lądzie nad Wartą. Ks. Przemysław będzie pracował w naszej parafii. Serdecznie Go witamy! Pamiętajmy o naszym nowym kapłanie w codziennej modlitwie.
 6. Mamy kolejną radosną nowinę. Nasz parafianin kleryk Konrad Roszczyk otrzyma 24 czerwca w Krakowie święcenia diakonatu. Otoczmy Go również serdeczną modlitwą.
 7. W poniedziałek odbędzie się spotkanie dla katechetów o godz. 17.00 i rada Wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej o godz. 19.00.
 8. We wtorek o godzinie 30 różaniec z wypominkami za naszych zmarłych połączony z nabożeństwem czerwcowym, a następnie msza święta zbiorowa za zmarłych.
 9. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na godz. 18.00 do modlitwy o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego oraz o świętość życia naszych kapłanów.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na remont naszych organów. Bóg Zapłać!
 11. Kończą się już zapisy na półkolonie letnie. W tym roku przygotowaliśmy dwa turnusy po dwa tygodnie. Zapisy i odbiór kart na półkolonie w oratorium lub kancelarii.
 12. 10 czerwca w Górce Klasztornej odbędzie się Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy u Pani Ireny – tel. 535 657 181. Szczegóły na plakatach.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych do Skrzatusza w dniu 17 czerwca. Zapisy telefoniczne u Pana Jonasza – tel. 511 014 342.
 14. W dniach 8 i 9 lipca 2017 r. organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd z noclegiem w Domu Pielgrzyma. Koszt 140 zł. Zapisy w Biurze Radia Maryja wtorki i czwartki od 10 do 13.00.
 15. W parafii św. Antoniego od 9 do 11 czerwca zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00.
 16. JUŻ DZISIAJ ZAPRASZAMY NA FESTYN PARAFIALNY w ramach integracji naszej wspólnoty. Odbędzie się on w niedzielę – 18 czerwca. Zachęcamy jak każdego roku do przedstawienia propozycji zabaw, konkursów oraz przynoszenia fantów, które można składać w zakrystii lub kancelarii.

 

 

W minionym tygodniu odeszlido wieczności:

Wojciech TWARDAK, lat 84 z ul. Śródmiejskiej;

Marianna JĘDROS, lat 83 z ul. Buczka;

Zofia JANUSZEWSKA, lat 96 z ul. Żeleńskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…!