Diakon Przemysław Malinowski przygotowuje się do święceń kapłańskich

Po 78. dniach odbywania praktyki duszpasterskiej w naszej parafii wyjechał do Kutna, aby odprawić rekolekcje przed święceniami kapłańskimi.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Do święceń kapłańskich przez rekolekcje przygotowuje się diakon Przemysław Malinowski, który od 1 marca przebywał w naszej parafii. Podczas praktyki głosił kazania, odprawiał nabożeństwa, posługiwał w szkołach prowadzeniem lekcji religii. Odbywał także praktykę w przyjmowaniu wiernych w kancelarii parafialnej. Działał w prowadzeniu zajęć dzieci i młodzieży w oratorium. Prowadził zbiórki ministranckie. Brał udział w Misterium Męki Pańskiej. Brał czynny udział na wielu jeszcze płaszczyznach życia parafialnego. Diakonowi Przemysławowi dziękujemy za jego radosną obecność i dyspozycyjność.

Teraz w dniach 18-25 maja w Domu Rekolekcyjnym w Kutnie odprawia rekolekcje, które prowadzi ks. Przemysław Solarski – wikariusz księdza Inspektora z Warszawy.

W sobotę 27 maja w Lądzie nad Wartą przyjmie święcenia kapłańskie. Natomiast 3 czerwca o godz. 18.00 odprawi mszę świętą prymicyjną w naszym kościele. Na święcenia i prymicje bardzo serdecznie zaprasza. Szczególnie prosi o modlitwę w jego intencji.