21 maja 2017 r.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. DZISIAJ o godz. 11.00 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Dziękujemy Bogu za każde dziecko, za ich rodziny, za katechetów – Pana Romana oraz ks. Andrzeja. „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Jackiem Pulikowskim autorem książek, publikacji, rekolekcjonistą wypowiadającym się na tematy związane z małżeństwem, rodziną i relacjami między mężczyzną i kobietą. Spotkanie w kościele o godz. 19.00. Temat spotkania „Szczęście małżeńskie i rodzinne”. Zapraszamy!
 3. W MIESIĄCU MARYJNYM ZAPRASZAMY:
 • Na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i apel maryjny o godz. 21.00.
 • W każdą niedzielę maja nabożeństwa majowe są o godz. 17.15, połączone z Drogą Światła, a apel o 21.00 przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa. W przyszłą niedzielę apel o godz. 20.30 przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Wiatracznej i O. M. Kolbe.
 1. Dzisiaj o godz. 16.00 na placu Konstytucji 3-go Maja odbędzie się Pierwszy Pilski Fischmob, czyli akcja ewangelizacyjna pt. „Tańczymy dla Jana Pawła II”. Inicjatorem tej akcji w całej Polsce jest stowarzyszenie Młodzież ze szkół salezjańskich poprowadzi nas w rytmie poloneza, krakowiaka i znanych polskich piosenek, by w ten sposób uczcić urodziny naszego św. Papieża.
 2. W piątek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach.
 3. W przyszłą sobotę w Skrzatuszu odbędzie się V Diecezjalny Dzień Dziecka. Organizujemy wyjazd autokarem na to spotkanie. Autokar wyjedzie spod kościoła o godz. 9.00. Powrót do Piły ok. godz. 15.00. Karty wyjazdu są do odebrania w zakrystii. Szczegóły na plakatach.
 4. Również w przyszłą sobotę nasz diakon Przemysław Malinowski otrzyma święcenia kapłańskie w Lądzie nad Wartą. Pamiętajmy o nim w codziennych modlitwach.
 5. W niedzielę, 28 maja ulicami naszego miasta przejdzie „Marsz dla Życia i Rodziny„. Początek Marszu po mszy św. o godz. 30 z kościoła św. Antoniego. Zakończenie przy pomniku św. Jana Pawła II. Uczestników Marszu prosimy o wzięcie udziału w akcji „Pielucha dla Malucha”. W ramach akcji przynosimy pieluchę, która zostanie przekazana dla Domu Samotnej Matki.
 6. Od 22 maja do 3 czerwca po raz pierwszy będziemy obchodzić w Pile Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Odbędą się otwarte i bezpłatne spotkania dyskusyjne ze specjalistami, warsztaty i film pt. Microbirth – poród w skali mikro. Całość odbywać się będzie w sali Biura Wystaw Artystycznych przy ul. Okrzei 11. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!
 7. Za tydzień w poniedziałek, 29 maja o godz. 18.00 ks. Bp. Krzysztof Zadarko udzieli sakramentu bierzmowania osobom z naszej parafii. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę o godz. 19.00 odbędą się próby przed przyjęciem sakramentu. Obecność obowiązkowa. W niedzielę zapraszamy na próbę również rodziców i świadków bierzmowania.
 8. Trwają zapisy na półkolonie letnie. W tym roku proponujemy dwa turnusy po dwa tygodnie. Zapisy i odbiór kart na półkolonie w oratorium lub kancelarii.
 9. W „Gościu Niedzielnym” m.in. głos w dyskusji „co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga?”. W sklepiku najnowsze opracowania związane z objawieniami w Fatimie oraz modlitewnik do św. Charbela.
 10. Szkoła Podstawowa nr 5 zaprasza w sobotę na Osiedlowy Dzień Dziecka od 9.00 do 13.00.
 11. Rozpoczęły się zapisy na pieszą pielgrzymkę ze Skrzatusza do Częstochowy w dniach od 1 do 15 sierpnia. Zapisy w parafii pw. Bożego Miłosierdzia. (ks. Mateusz – tel. 697574222). Natomiast zapisy na pielgrzymkę rowerową w dniach od 1 do 8 lipca pod numerem telefonu 796 190 830. Szczegóły na plakatach.
 12. JUŻ DZISIAJ ZAPRASZAMY NA FESTYN PARAFIALNY w ramach integracji naszej wspólnoty. Odbędzie się on w niedzielę 18 czerwca. Zachęcamy jak każdego roku do przedstawienia propozycji zabaw, konkursów oraz przynoszenia fantów, które można składać w zakrystii lub kancelarii.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

 Łucja CZYŻAK, lat 94 z ul. Żeleńskiego;

  Czesław KURDA, lat 78 z ul. Towarowej;

  Zenon SZYMAŃSKI, lat 66 z ul. Śródmiejskiej;

  Bartosz SKRZYPCZYŃSKI, lat 31 z ul. O. M. Kolbe.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…!

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]