14 maja 2017 r.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Dzisiaj o godz. 11.00 uroczystość I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Dziękujemy Bogu za każde dziecko, za ich rodziny, za katechetów – Panią Ewę oraz ks. Andrzeja. „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 2. W MIESIĄCU MARYJNYM ZAPRASZAMY:
 • Przez cały maj na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i na apel maryjny o godz. 21.00.
 • W każdą niedzielę maja nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.15, połączone z Drogą Światła. Apel o 21.00 przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.
 • Rodzinne Ogrody Działkowe „Wypoczynek” zapraszają w każdą sobotę maja o godz. 16.00 na nabożeństwo majowe.
 • W każdą niedzielę wielkanocną zapraszamy na ewangelizację o godz.00 na pl. Konstytucji 3 Maja.
 1. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Boboli Patrona Polski. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii.
 2. W czwartek, mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.
 3. W ramach kolejnej inicjatywy związanej z obchodzonym w naszej parafii Rokiem Rodziny zapraszamy wszystkich mężczyzn na spotkanie w dniach 19-21 maja pod hasłem „Inwazja Nieba”. Rozpoczęcie w piątek o 20.00, a zakończenie w niedzielę mszą św. o godz. 15.00.
 4. W przyszłą niedzielę, 21 maja, o godz. 11.00 odbędzie się I Komunia Święta dzieci ze szkoły podstawowej nr 5. Spotkania organizacyjne od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. w piątek o godz. 19.00 dekorowanie kościoła. Spowiedź dla dzieci w sobotę o godz. 9.00. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach i ich rodzinach.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie z P. Jackiem Pulikowskim autorem książek, publikacji, rekolekcjonistą wypowiadający się na tematy związane z małżeństwem, rodziną i relacjami między mężczyzną i kobietą. Spotkanie w kościele o godz. 19.00. Zapraszamy!
 6. Dziękujemy za ofiary składane na remont naszych organów. Na ołtarzach bocznych są rozłożone foldery informacyjne. Ofiary składamy w kancelarii lub na konto naszej parafii. Bóg zapłać!
 7. Rozpoczęły się zapisy na półkolonie letnie. W tym roku proponujemy dwa turnusy po dwa tygodnie. Zapisy i odbiór kart na półkolonie w oratorium lub kancelarii.
 8. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o objawieniach w Fatimie.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

 Józef WRÓBEL, lat 77 z ul. Towarowej;

  Zofia JERSZYŃSKA, lat 88 z al. Niepodległości;

  Bogdan GACA, lat 61 z ul. Buczka;

  Jan BELAK, lat 85 z ul. Ossolińskich;

  Maciej FILIPCZAK, lat 52 z ul. Wodnej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…!

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]