9 kwietnia 2017 r.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA

[fancy_numbers variation=”red”]

 

 • ROZPOCZYNAMY WIELKI TYDZIEŃ – czas uczestnictwa w męce i śmierci Jezusa, które doprowadzą nas do radości zmartwychwstania.
  NIEDZIELA PALMOWA – POŚWIĘCENIE PALM na początku każdej mszy. O godz. 10.45 procesja z palmami.
  Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.15 i apel maryjny o godz. 21.00 – prowadzi Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.
  WIELKI TYDZIEŃ.
  Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę przed południem podczas każdej mszy św. i od 17.00 do 19.00.
  Od czwartku ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE.
  WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej odmówimy różaniec w ramach miesięcznej nowenny do 100-lecia objawień fatimskich.
  WIELKI PIĄTEK – Nabożeństwo Adoracji Krzyża o godz. 18.00. Po liturgii będziemy śpiewać trzy części Gorzkich Żali.
  WIGILIA PASCHALNA o godz. 22.00. Rozpoczniemy ją poświęceniem ognia przed kościołem. Przynieśmy na liturgię świece – paschaliki. Wigilię Paschalną zakończymy procesją rezurekcyjną. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej.
  W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 7.00 w kościele będzie odmawiana – jutrznia.
  ADORACJA: – w Wielki Czwartek do godz. 23.00; w Wielki Piątek od 6.00 do 23.00; w Wielką Sobotę od 6.00 przez cały dzień do liturgii o godz. 22.00.
  DROGA KRZYŻOWA w Wielki Piątek o godz. 15.00. W tym dniu obowiązuje nas POST ŚCISŁY – tak co do ilości, jak i co do jakości. W Wielki Piątek rozpoczyna się też nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  SPOWIEDŹ w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 7.00 do 18.00 i od 20.00 do 23.00. Spowiedzi nie będzie podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia. W parafii św. Jana Bosko w Pile przy ul. Libelta odbędzie się NOC KONFESJONAŁÓW – okazja do spowiedzi św. w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę (od 22.00 do 6.00).
  ŚWIĘCENIE POKARMÓW w sobotę od godz. 9.00 do 16.00. W tym dniu przynosimy do kościoła wielkopostne skarbonki ze swoją jałmużną.
  W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA i PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY rozkład mszy św. jak w niedzielę.
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w porządkowanie naszej świątyni na okres świąt.
 • Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę za naszą Ojczyznę, w poniedziałek 10 kwietnia na godz. 18.00 do naszego kościoła. Mszy z racji 77 rocznicy Ludobójstwa Katyńskiego i 7 rocznicy tragedii Smoleńskiej będzie przewodniczył i homilię wygłosi ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk. Po mszy przemarsz pod figurę Jana Pawła II i złożenie kwiatów i zniczy.
 • We wtorek spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników rozpocznie się mszą św. w kościele o godz. 18.00.
 • W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.
 • Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony przy ołtarzu Wspomożycielki Wiernych.
 • Przed kościołem są rozprowadzane palmy oraz świecepaschaliki wielkanocne, które można wykorzystać m.in. podczas Wigilii Paschalnej, w procesji rezurekcyjnej czy też uroczystościach domowych. W święta kiosk parafialny będzie nieczynny. Czasopisma prosimy odbierać w Wielką Sobotę w godz. od 12.00 do 14.00.
 • W sprawozdaniu rocznym informowaliśmy, że jest finalizowany projekt unijny związany z remontem naszych organów. Pragniemy przywrócić im dawną świetność. Na ołtarzach bocznych są rozłożone foldery informacyjne. Jeżeli jest taka możliwość prosimy o przekazanie ich znajomym, sąsiadom, współpracownikom, itp. Już dzisiaj dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w kancelarii czy też na konto naszej parafii. Bóg Zapłać!
 • Salezjańskie Oratoria w Pile zapraszają na Misterium Męki Pańskiej z Bł. Piątką Poznańską pt. „Wierni do końca”. Misterium grane będzie dzisiaj oraz 12.04 i 17.04 o godz. 19.30 w dawnym kinie ISKRA (ul. Kilińskiego 12). Wejściówki można odebrać w zakrystii i kancelarii.
 • Wspólnota modlitwy za chorych zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 17.05.2017. Zapisy u Pana Jonasza – tel. 511 014 342.
 • Salezjański Wolontariat Misyjny w Krakowie wydał płytę „Nieśmiertelni”, która jest poświęcona prześladowanym chrześcijanom.  Całkowity dochód ze sprzedaży płyty jest przeznaczony na wsparcie dzieci i młodzieży w Aleppo. Więcej informacji na stronie: www.niesmiertelni.swm.pl. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z koncertu  na antenie TVP 1 w Niedzielę Wielkanocną o godz. 17.30..

 

 

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Barbara FISCHER, lat 56 z ul. O. M. Kolbe;
† Stefania SADOCHA, lat 89 z pl. Konstytucji 3 Maja;
† Zygmunt LEWANDOWSKI, lat 80 z ul. Mieszka I.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]