5 marca 2017 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Invocavit – Wstępna

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post

  W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej:
  dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30;
  dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o g. 19.00;

  W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

  Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa wystawiona jest kopia Całunu Turyńskiego – płótna, które było świadkiem męki Pańskiej. Obok Całunu wystawiona jest pamiątkowa księga, do której można wpisać swoje postanowienia wielkopostne, prośby lub podziękowania. Zachęcamy!

  Na ławkach wyłożone są foldery wielkopostne z terminami rekolekcji, nabożeństw wielkopostnych, spowiedzi, obchodów Triduum Paschalnego i inne. Zachęcamy do zabrania folderów ze sobą!

 2. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o 15.00. Apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi Wspólnota Neokatechumenalna.

 3. W poniedziałek Caritas parafialna będzie wydawała żywność /margaryna/ w godz. od 9.00 do 13.00.

 4. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych. O godz. 18.00 msza św. zbiorowa z wypominek.

 5. W sobotę po mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na spotkanie w ramach Dzieła Centrum Ochotników Cierpienia. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej.

 6. Zapraszamy na film: „Zerwany kłos” o życiu św. Karoliny. Projekcja w kinie Helios 13 marca o godz. 19.30. cena biletu na hasło „Nazaret” 13 zł.

 7. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o przesłaniu NMP z Fatimy.

 8. Staraniem naszej parafii została wydana książka pt. „Nie umiera ten, kto żyje w sercach bliskich”. Są to wspomnienia o zmarłym, naszym parafianinie i salezjaninie ks. Kazimierzu Lewandowskim. Książkę w cenie 7 złotych można nabyć w naszym parafialnym kiosku.

 9. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na wykład dr chemii pana Karola Kacprzaka pt: „Chemia Miłości”. Wykład odbędzie się 12 marca po mszy św. akademickiej ok godz. 20.00 w kaplicy Dobrego Pasterza ul. Złota 1. Zapraszamy 

 10. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie. Nasz kod P22. Pomoc w wypełnianiu druków można uzyskać w oratorium u ks. Piotra Pączkowskiego.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Marian BAREŁKOWSKI, lat 70 z ul. Żeleńskiego;
† Jerzy KLINCEWICZ, lat 83 z ul. Małachowskiego w Chodzieży;
† Genowefa SOSNOWSKA, lat 77 z pl. Konstytucji 3 Maja;
† Edmund MIĘSIKOWSKI, lat 82 z ul. Piekarskiej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]