19 marca 2017 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Oculi – Głucha

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. Trwamy w przeżywaniu Wielkiego Postu:

  W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej:
  dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30;
  dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży o g. 19.00;

  W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

  Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa wystawiona jest kopia Całunu Turyńskiego – płótna, które było świadkiem męki Pańskiej. Obok Całunu wystawiona jest pamiątkowa księga, do której można wpisać swoje postanowienia wielkopostne, prośby lub podziękowania. Zachęcamy! W kościele wyłożone zostały także skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

 2. Dzisiaj apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

 3. W poniedziałek, 20 marca obchodzić będziemy uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00.

 4. Od poniedziałku do piątku dzieci ze szkół podstawowych będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych.

 5. W środę, 22 marca kolejne spotkanie w ramach Kościelnych Dziejów Piły. Tym razem o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko wysłuchamy wykładu pt. „Stan badań nad Wolną Prałaturą Pilską”. Prelegentem będzie ks. dr Tadeusz Ceynowa. Serdecznie zapraszamy.

 6. W piątek, 24 marca miesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Po mszy wieczornej hołd maryjny.

 7. W sobotę, 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości Życia. Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00. Na wieczornej mszy świętej dokonamy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W kościele wyłożone są deklaracje duchowej adopcji.

 8. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje, które odbędą się w kaplicy Dobrego Pasterza na os. Górnym. Rekolekcje w dniach 19-22 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.00.

 9. Po raz trzeci zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 31 marca Eucharystią o godz. 20.00 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Pile. Po Mszy w małych grupkach, nocą i w milczeniu przejdziemy czternaście stacji drogi krzyżowej znajdujące się na 45-kilometrowej trasie z Piły do Skrzatusza. Wszelkiej informacje, zasady i rejestracja na stronie

 10. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie. Nasz kod P22. Pomoc w wypełnianiu druków można uzyskać w oratorium u ks. Piotra Pączkowskiego.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Grzegorz SZUMIŁO, lat 60 z ul. Niemcewicza;
† Waldemar KAMIŃSKI, lat 38 z ul. Ogińskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]