5 lutego 2017 r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

  1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy świętej o godz. 15.00. Apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.
  2. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych, a następnie msza św. zbiorowa z wypominek.
  3. W piątek o godz. 17.30 zapraszamy do modlitwy w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.
  4. W sobotę, 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. W tym dniu po mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na spotkanie w ramach Dzieła Centrum Ochotników Cierpienia. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej.
  5. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o Helenie Kmieć, misyjnej wolontariuszce zamordowanej w Boliwii.
  6. W naszej bibliotece „Świętej Rodziny” polecamy szczególnie zapiski szczecińskiej mistyczki Alicji Lenczewskiej pt. „Słowo Pouczenia”. Biblioteka jest czynna w poniedziałek od 17.00 do 19.00.
  7. W parafii św. Antoniego od 17 do 19 lutego zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie o godz. 18.00 w piątek. Szczegóły na plakatach.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową z racji 100-rocznicy objawień fatimskich. Odbędzie się ona od 23 do 31 maja. Odwiedzimy przede wszystkim Fatimę, ale też miejsca pielgrzymkowe w Hiszpanii i Portugalii. Szczegółów udziela ks. Janusz Zdolski w kancelarii parafialnej.
  9. Staraniem naszej parafii została wydana książka pt. „Nie umiera ten, kto żyje w sercach bliskich”. Są to wspomnienia o zmarłych, naszym parafianinie i salezjaninie ks. Kazimierzu Lewandowskim. Książkę w cenie 7 złotych można nabyć w naszym parafialnym kiosku.
  10. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Formularze są rozłożone na bocznych ołtarzach.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Franciszek KOZŁOWSKI, lat 66 z ul. Fałata;
† Anna SCHULZ, lat 76 z ul. Boh. Stalingradu;
† Jacek BARCIŃSKI, lat 57 z ul. Dąbrowskiego;
† Zofia ŁUCZAK, lat 82 z al. Piastów;
† Alicja BŁASZYK, lat 59 z ul. Piekarskiej;
† Gabryela KOPEĆ, lat 83 z ul. Świętojańskiej;
† Małgorzata BEJMA, lat 49 z ul. Śródmiejskiej;
† Mieczysław DĄBEK, lat 71 z ul. Buczka;
† Marian KRĘCKI, lat 91 z ul. Buczka.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]