26 lutego 2017 r.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Trwamy w obchodach V Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy dzisiaj do dawnego kina „Iskra” na godz. 19.00 na koncert patriotyczny w wykonaniu Andrzeja Kołakowskiego.

 2. Dzisiaj także apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi Liturgiczna Diakonia Muzyczna.

 3. We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko. Ucałowanie relikwii po każdej mszy św. O godz. 17.30 nabożeństwo ku Jego czci prowadzą członkowie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

 4. W ŚRODĘ ROZPOCZYNAMY OKRES POKUTY I NAWRÓCENIA – WIELKI POST.

  Tego dnia obowiązuje nas POST ŚCISŁY, czyli: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia; oraz ilościowy – jeden posiłek do syta, wszystkich między 18. a 60. rokiem życia!

  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6; 7; 8; 9; 10; oraz o 16.30, 18.00 i 19.00.

  W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
  dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30;
  dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o g. 19.00.

  W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

  Na ławkach oraz przy bocznych ołtarzach wyłożone są specjalne informatory o Wielkim Poście, Triduum Paschalnym i Wielkanocy. Zachęcamy do zabrania.

 5. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE: PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA: o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne, następnie msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin oraz w intencji Straży Honorowej NSPJ. PIERWSZY PIĄTEK: odwiedziny chorych od godz. 8.00. W tym dniu spowiedź dla dzieci o godz. 16.15 i msza św. o godz. 16.30 połączona z Drogą Krzyżową. Młodzież zapraszamy na nabożeństwo o godz. 19.00. Po Drodze Krzyżowej obowiązkowe spotkanie osób, które w tym roku otrzymają sakrament bierzmowania. PIERWSZA SOBOTA: nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

 6. W sobotę imieniny obchodzi ks. Kazimierz Napierała. Naszemu spowiednikowi dziękując za owocną pracę życzymy zdrowia i wszelkich łask Bożych. Pamiętajmy o Nim w codziennej modlitwie.

 7. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o ks. Franciszku Blachnickim jego oazowiczach i obecnej sytuacji ruchu oazowego w Polsce, o św. Katarzynie ze Sieny oraz II Synodzie naszej Diecezji.

 8. Staraniem naszej parafii została wydana książka pt. „Nie umiera ten, kto żyje w sercach bliskich”. Są to wspomnienia o zmarłym, naszym parafianinie i salezjaninie ks. Kazimierzu Lewandowskim. Książkę w cenie 7 złotych można nabyć w naszym parafialnym kiosku.

 9. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Formularze są rozłożone na bocznych ołtarzach.

 10. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową z racji 100-rocznicy objawień fatimskich. Odbędzie się ona od 23 do 31 maja. Odwiedzimy przede wszystkim Fatimę, ale też miejsca pielgrzymkowe w Hiszpanii i Portugalii. Szczegółów udziela ks. Janusz Zdolski w kancelarii parafialnej.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Teresa KARPIŃSKA, lat 80 z ul. Buczka;
† Barbara BOKSZ, lat 81 z ul. Budowlanych;
† Andrzej SZULC, lat 65 z ul. O. M. Kolbe.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]