12 lutego 2017 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj Apel Maryjny o godz. 21.00 prowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W poniedziałek, 13 lutego przypada kolejny dzień miesięcznej nowenny do 100-lecia objawień fatimskich. Zapraszamy na naszą akcję modlitewną: „różaniec na osiedlach Piły”. Tym razem będziemy się modlić na placu u zbiegu ulic Rymarskiej i Świętojańskiej. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 20.00.
 3. We wtorek miesięczne spotkanie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 w kaplicy zakonnej.
 4. W środę zapraszamy na kolejny wykład w cyklu „Kościelne dzieje Piły”. O pilskiej prasie parafialnej w okresie powojennym opowie p. Maria Bochan, prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Piły. Prelekcja tradycyjnie w sali św. Jana Bosko o godz. 19.00
 5. Czwartek jest dniem modlitwy o uzdrowienia. O godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową, o godz. 18.00 msza św., a następnie nabożeństwo uzdrowienia.
 6. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o św. Łucji i przesłaniu z Fatimy, o kierunkach w psychologii, które chcą się stać humanistyczną religią opartą na kulcie „ja” oraz o idei hospicjum domowego.
 7. Staraniem naszej parafii została wydana książka pt. „Nie umiera ten, kto żyje w sercach bliskich”. Są to wspomnienia o zmarłych, naszym parafianinie i salezjaninie ks. Kazimierzu Lewandowskim. Książkę w cenie 7 złotych można nabyć w naszym parafialnym kiosku.
 8. W naszej bibliotece „Świętej Rodziny” polecamy min. „Pierwszy dzień po śmierci” Joao Cesara das Neves. Biblioteka jest czynna w poniedziałek od 17.00 do 19.00.
 9. W parafii św. Antoniego od 17-19 lutego zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie o godz. 18.00 w piątek. Szczegóły na plakatach.
 10. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Formularze są rozłożone na bocznych ołtarzach.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową z racji 100-rocznicy objawień fatimskich. Odbędzie się ona od 23 do 31 maja. Odwiedzimy przede wszystkim Fatimę, ale też miejsca pielgrzymkowe w Hiszpanii i Portugalii. Szczegółów udziela ks. Janusz Zdolski w kancelarii parafialnej.
 12. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na wykład dr chemii Karola Kacprzaka pt.: „Chemia miłości”. Wykład odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 lutego po mszy św. akademickiej o godz. 19.00 w kaplicy Dobrego Pasterza przy kościele NMP Wspomożenia Wiernych (ul. Złota 1).
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji, drugiego na świecie państwa, które przyjęło chrześcijaństwo już w IV wieku. Odbędzie się ona od 1-15 lipca. Przelot samolotem z Warszawy. Zwiedzanie Gruzji autokarem. Cena 3900 zł bez dodatkowych opłat. Zgłoszenia u ks. Krzysztofa Kowala (tel. 604 832-405)
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Daria Ziembikiewicz, lat 20 z Al. Niepodległości
† Wiesław Kowalski, lat 59 z Al. Jana Pawła II

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]