Tłumy na ”Skaldach”

Legendarna grupa muzyczna dała koncert z przesłaniem w naszym kościele.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Wierni ledwo pomieścili się w kościele. Ławki były szczelnie wypełnione. Wszyscy przyszli, aby wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Skaldowie”.

— Jeszcze żyjemy i nawet dosyć nieźle się mamy. Od ponad 25 lat w okresie Bożego Narodzenia dajemy koncert „Moje Betlejem”. Kto by to pomyślał, że od 52 lat będziemy dawać koncerty! — mówił na początku Jan Budziaszek, perkusista „Skaldów”.

Co ciekawe, jako support oraz chórki dla „Skaldów” wystąpiła młodzież i siostry zakonne m.in. zespołów muzycznych naszej parafii.

Prawie dwugodzinny koncert przerywany był świadectwem wiary i obecności Pana Boga w życiu członków zespołu i ich rodzin.

— Pokój i miłość pochodzi od Pana Boga! Jeśli masz w sercu nienawiść, to odpowiedz sam komu służysz! Złość, wojny i gniew pochodzą od Złego! Muszę przyznać, że mimo, że jestem stary koń to rzadko dziękuję Bogu za łaskę wiary. Każdy z nas przeżywa ją inaczej. Popatrzcie ile ludzi w Pile szuka dzisiaj szczęścia w telewizorach. A Jezus puka do naszych drzwi — głosił Budziaszek.

Oprócz kolęd nie zabrakło także wielkich hitów zespołu jak „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Z kopyta kulig rwie”, czy „Prześliczna wiolonczelistka”. Do niektórych utworów z chęcią włączali się uczestnicy koncertu.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”https://goo.gl/photos/He8iUdHi7UvL9JBU8″ target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]