6 stycznia 2017 r.

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
EPIFANIA
TRZECH KRÓLI

BOŻE NARODZENIE W KOŚCIOŁACH WSCHODNICH

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj, 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, Epifanię zwaną Trzech Króli. To najstarsze chrześcijańskie święto.

  Msze św. jak w każdą niedzielę.

  Po błogosławieństwie będzie można zabrać poświęconą kredę, aby napisać na drzwiach swojego domu czy mieszkania znak krzyża, litery CMB (od skrótu łacińskiego Christus Mansionem Benedicat – niech Chrystus błogosławi temu domowi) oraz bieżący rok. W tym roku po raz pierwszy święcimy także naklejki, które można nakleić na drzwi. Naklejki na przezroczystej folii są w dwóch kolorach: czarnym na jasne drzwi i białym na ciemne drzwi. Zachęcamy do wzięcia naklejek ze sobą. CZYTAJ WIĘCEJ». Obok jest wyłożony koszyk, do którego można złożyć dobrowolną ofiarę.

  Dziś jest także Uroczystość Bożego Narodzenia w Kościołach wschodnich. Braciom w wierze życzymy błogosławionych świąt.

  Dzisiaj w Pile po raz pierwszy wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Początek o g. 15.00 na pl. Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II, następnie przemarsz ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka na pl. Staszica, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu dziecięcego ARKA NOEGO. Jest to wspólne przedsięwzięcie władz miasta i pilskich parafii. Wydarzenie to ma charakter teatralny, religijny, integracyjny oraz konkursowy dla wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza dla dzieci. Parafie przygotowują odpowiednie stroje historyczno-ludowe dla części dzieci, by w barwny i radosny sposób świętować narodziny Chrystusa oraz Jego objawienie się wszystkim narodom. Stroje w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim symbolizują Mędrców z 3 kontynentów: z Europy, z Azji i z Afryki. Dlatego serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny – by podobnie jak w 420 różnych miastach w Polsce i na całym świecie – świętować Uroczystość Trzech Króli. Zachęcamy całe rodziny, by przebrani w barwne stroje (rodzice i dzieci) zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie. Na zakończenie marszu rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze stroje. CZYTAJ WIĘCEJ»

  Również dzisiaj o godz. 18.30 – w ramach Tygodnia Ekumenicznego – w kościele ewangelicko-augsburskim odbędzie się tradycyjne kolędowanie. Zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd! CZYTAJ WIĘCEJ»

 2. W sobotę, 7 stycznia o godz. 19.00 w naszej świątyni odbędzie się wieczór kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Skaldowie. Koncert zostanie zorganizowany we współpracy z Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Cegiełki do nabycia w kancelarii, w RCK i przed koncertem przy kościele. Zapraszamy do udziału. CZYTAJ WIĘCEJ»

 3. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00. Odwiedziny chorych za tydzień, 13 stycznia.

 4. W niedzielę, 8 stycznia zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o 15.00 oraz opłatek dla wspólnot parafialnych.

 5. Trwamy w okresie kolędowym.

  Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00. Natomiast w sobotę od godz. 15.00 Rozkład na najbliższe dni:
  – 6 stycznia 2017 r. (piątek) – Św. Jana Bosko.
  – 7 stycznia 2017 r. (sobota) – ul. Żeleńskiego
  – 9 stycznia 2017 r. (poniedziałek) – ul. Bohaterów Stalingradu numery parzyste

 6. Rozkład kolędy znajduje się również w gablotach informacyjnych oraz w internecie na stronie parafialnej. ZOBACZ PEŁEN ROZKŁAD». W czasie kolędy Kancelaria parafialna czynna przed południem codziennie od 9.00 do 11.00. Natomiast popołudniu w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

 7. W środę, 11 stycznia gościć będziemy prof. Krzysztofa Szwagrzyka, który od kilku lat kieruje w IPN zespołem poszukiwań tajnych miejsc pochówku ofiar reżimu komunistycznego. Jest także odpowiedzialny za prace ekshumacyjne m.in. na „Łączce” na warszawskich Powązkach. Spotkanie z profesorem o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Wstęp wolny. Spotkanie to otwiera V Pilskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych!

 8. W sobotę, 13 stycznia przypada kolejny dzień miesięcznej nowenny do 100-lecia objawień fatimskich. Zapraszamy na naszą akcję modlitewną: „różaniec na osiedlach Piły”. Tym razem będziemy się modlić na placu przed podziemnym parkingiem przy ul. Ojca Maksymiliana Kolbe. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 20.00.

 9. Już dzisiaj zapraszamy na 15 stycznia na mszę św. „góralską” o godz. 11.00 i 12.30 z udziałem zespołu Góralskiego z Zakopanego. Po mszach św. wspólne śpiewanie kolęd z góralami. Mszę św. o g. 11.00 animują Górale, w regionalnej gwarze podhalańskiej. Zapraszamy!

[/fancy_numbers]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]