1 stycznia 2017 r.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj Nowy Rok 2017- UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie. Dziś nie ma apelu o 21.00.

 2. Od jutra – 2 stycznia – rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską –KOLĘDĘ.

  Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00. Natomiast w sobotę od godz. 15.00 Rozkład na najbliższe dni:
  – 2 stycznia 2017 r. (poniedziałek) – Al. Piastów (nieparzyste).
  – 3 stycznia 2017 r. (wtorek) – ul. Niemcewicza, Mieszka I.
  – 4 stycznia 2017 r. (środa) – Pl. Zwycięstwa.
  – 5 stycznia 2017 r. (czwartek) – ul. Śródmiejska, Wiatraczna.
  – 6 stycznia 2017 r. (piątek) – Św. Jana Bosko.
  – 7 stycznia 2017 r. (sobota) – ul. Żeleńskiego.

  Rozkład kolędy znajduje się również w gablotach informacyjnych oraz w Internecie na stronie parafialnej – KLIKNIJ». W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna przed południem codziennie od 9.00 do 11.00. Natomiast popołudniu w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

 3. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych. O godz. 18.00 msza św. zbiorowa z wypominek.

 4. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00. Odwiedziny chorych odbędzie się 13 stycznia 2017 r.

 5. W piątek, 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Uroczystością Trzech Króli. Jest to także Uroczystość Bożego Narodzenia w Kościołach wschodnich. Braciom w wierze życzymy błogosławionych świąt. Msze św. jak w każdą niedzielę.

  W tym dniu w Pile po raz pierwszy wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Początek o g. 15.00 na Pl. Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II, następnie przemarsz ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka na Pl. Staszica, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu dziecięcego ARKA NOEGO. Jest to wspólne przedsięwzięcie władz miasta i pilskich parafii. Wydarzenie to ma charakter teatralny, religijny, integracyjny oraz konkursowy dla wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza dla dzieci. Parafie przygotowują odpowiednie stroje historyczno – ludowe dla części dzieci, by w barwny i radosny sposób świętować narodziny Chrystusa oraz Jego objawienie się wszystkim narodom. Stroje w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim symbolizują Mędrców z 3 kontynentów: z Europy, z Azji i z Afryki. Dlatego serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny – by podobnie jak w 420 różnych miastach w Polsce i na całym świecie – świętować Uroczystość Trzech Króli. Zachęcamy całe rodziny, by przebrani w barwne stroje (rodzice i dzieci) zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie. Na zakończenie marszu rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze stroje.

  W tym dniu o godz. 18.30 – w ramach Tygodnia Ekumenicznego – w kościele Ewangelicko-Augsburskim odbędzie się tradycyjne kolędowanie. Zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd z chórami okolicznych parafii chrześcijańskich.

 6. Natomiast w sobotę (7 stycznia) na godz. 19.00, zapraszamy do naszej świątyni na wieczór kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Skaldowie. Koncert został zorganizowany we współpracy z Dyrekcją Regionalnego Centrum Kultury w Pile. Cegiełki do nabycia w kancelarii, w RCK i przed koncertem przy kościele. Zapraszamy do udziału.

 7. W przyszłą niedzielę (8 stycznia) zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o 15.00 oraz opłatek dla wspólnot parafialnych.

 8. Już dzisiaj zapraszamy na 15 stycznia na mszę św. „Góralską” o g. 11.00 i 12.30 z udziałem zespołu Góralskiego z Zakopanego. Po mszach św. wspólne śpiewanie kolęd z góralami. Mszę św. o g. 11.00 animują Górale, w regionalnej gwarze podhalańskiej. Zapraszamy!

[/fancy_numbers]

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]