Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Tylko u nas: Opłatek bezglutenowy

Bezglutenowa Komunia Oplatek Wigilijny Pila

Tylko u nas: Opłatek bezglutenowy

Dobra wiadomość dla chorych na celiakię.

Po raz pierwszy i tylko w naszej parafii w Pile można dostać opłatek wigilijny o niskiej zawartości glutenu, przeznaczony dla osób chorych na celiakię i będących na diecie bezglutenowej.

— Kilka osób pytało się o taki opłatek, więc specjalnie go zamówiliśmy. Ma on zawartość glutenu poniżej 20mg/kg. Opłatki są zrobione z mąki pszennej niskoglutenowej, a wyrabiane są zgodnie z Prawem Kanonicznym — informuje ks. Janusz Zdolski.

Opłatek można dostać tylko w kancelarii parafialnej. Koszt to – podobnie jak przy normalnych opłatkach – dobrowolna ofiara.

Wigilijny opłatek bezglutenowy to kolejne udogodnienie dla chorych, którzy nie tolerują glutenu.

Od trzech lat w naszym kościele można przyjmować Komunię świętą o niskiej zawartości glutenu. Aby przyjąć Pana Jezusa pod postacią hostii niskoglutenowej należy tuż przed jakąkolwiek mszą w naszym kościele zgłosić się do zakrystii i powiedzieć kapłanowi sprawującemu Eucharystię o chęci przyjęcia Komunii niskoglutenowej. Taka Komunia święta będzie udzielona po zakończeniu mszy świętej.

» Czytaj także: Komunia święta dla bezglutenowców»

©

&

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»