Modlę się, bo pamiętam

Za nami już listopad, ale to nie znaczy, że zakończyły się wypominki za zmarłych.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Minęła uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, minęła też oktawa tej uroczystości. Minął miesiąc listopad, w którym szczególnie pamiętaliśmy o naszych zmarłych. Odwiedzaliśmy ich groby, zapalaliśmy znicze, kładliśmy kwiaty. Jednak najważniejszą formą pamięci jest modlitwa.

Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie wspólnoty Kościoła. W tej modlitwie dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.

Czy to znaczy, że kolejny czas na modlitwę będzie za rok?

Nie! Za naszych zmarłych należy modlić się stale. W naszej parafii proponujemy takie modlitwy przez cały rok. W każdy I wtorek miesiąca o godz. 17.30 odmawiamy różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach, a po nim odprawiamy mszę świętą zbiorową z prośbą o łaskę nieba dla nich.

U nas prowadzimy także tzw. „Wypominki roczne”, a jest to różaniec z wyczytaniem imion i nazwisk zmarłych we wszystkie niedziele roku przed główną mszą świętą tzw. „sumą”. W intencji tych zmarłych odprawiana jest także msza święta w każdy I wtorek miesiąca.

Wypominki roczne można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

[colored_box variation=”silver” textColor=”#000000″] aniolek

Zmarli, polecani w wypominkach rocznych:

Prosząc o dar nieba Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych:

+ z rodziny: Zdolskich, Węglowskich, Inglowskich, Nazaruków, Zapszałów, Szortyków, Rajczaków, Kuleszów, Horbaczewskich, Szopów, Burych, Goździorów, Majdziaków, Macharzyńskich, Sanagórskich, Betańskich, Jarosiewiczów, Jonatowskich, Piechowskich, Partyków, Oparów, Nowickich, Kasztelanów, Białaszów, Klawiterów; + z rodziny Kurcinowskich, Gabryś, Żełubowskich, Danutę Wawrzyniak, Gapińskich, Kamińskich, Klejnockich, Łagunów; + z rodzin: Płócienników, Skwarków i Serbinów; + Krystynę Danak, Joannę i Tadeusza Parzniewskich; + Zofię, Jana Bajerskich, Zofię i Leonarda Grzybowskich, Stanisławę, Stefanię, Franciszka Gołast; + Mariannę, Władysława Kordyś, Jadwigę i Józefa Kubickich; + Leokadię i Józefa Gorgoń, Stanisława Zdzierelę, Władysławę, Sylwestra Bryszkiewicz, Apolonię Drzewosz i Halina FILIP; + Kazimierę Bajor, rodziców z obojga stron; + Annę, Mariannę, Jana, Kazimierza, Martę, Wojciecha z rodziny Białas, Hannę, Zdzisława z rodziny Majchrzak, Stanisławę, Helenę, Antoniego z rodziny Miszczak, Mariannę, Sabinę, Władysławę, Janinę, Jana z rodziny Łopatów; + Annę, Stanisława z rodziny Buczek, Zygmunta Lewandowskiego, Stefana Wiśniewskiego, Melanię i Franciszka Witkowskich, Adolfa, Michalinę i Macieja Tarnowskich, Martę, Henryka, Walentego i Witolda z rodziny Czyż; + Bolesława, Władysława i zmarłych z rodziny Motyków, Sadurków, Kalińskich, Żendzianów, Piekartów, Adamczyków, zmarłych kapłanów i wszystkich cierpiących w czyśćcu; + Aleksandra i Andrzeja Kasaków, Sabinę i Błażeja Budziszewskich; + Stanisławę, Andrzeja, Czesława i Jerzego Jabłońskich, Marię i Feliksa Ensminger, Henryka Jeżuchowskiego, Krystynę Ziarkowską, Zdzisławę Laskowską, Ewę Wodara, Waldemara Rudnickiego; + z rodziny Kubickich, Kocieniewskich, Małolepszych; + Alfonsa, Władysławę, rodziców i rodzeństwo z obojga stron; Stefanię, Stanisławę i Wojciecha; + Mieczysława, Michała, Józefa, Katarzynę z rodziny Skórów, Stanisława, Mariannę, Mariana z rodziny Budzyńskich, Jana, Irenę, Jerzego z rodziny Horkawych, zmarłych kapłanów z parafii Świętej Rodziny; + Mariana Kopcia, z rodziny Bieniów, Lenarczyków, Pomarańskich, Cyngotów, Hawryszków, Gajków; + Eugeniusza Kozłowskiego;

+ Helenę i Józefa z rodziny Stępniów, Zofię i Władysława Piechowskich, Marię i Józefa Śmigielskich; + Krystynę i Karola z rodziny Pawlaczyków, Antoninę Olsztyńską, Tadeusza Krasnodębskiego; + Stefana, Ludwikę, Mariana oraz zmarłych z rodziny Wawrzyniak i Balon; + Eugeniusza Perka i Jana Ignaczaka; + Henryka, Pelagię i Józefa Dobuszewskich, Annę, Władysława, Wacława i Henryka z rodziny Drzewoskich, Mariannę i Stanisława Osowieckich, Jana i Franciszkę Gacioch, Zygmunta Dzierlatkę, Zofię i Zenona z rodziny Panek, Ks. Adama Opackiego i Urszulę Dobosz; + + Danutę i Stanisława z rodziny Strzeleckich; + Annę, Kazimierza z rodziny Szczepucha, Ewę i Pawła Zabłockich, Olgę Lewandowską, Stanisława i Józefę z rodziny Kłopotek; + Józefa Milkę, rodziców z obojga stron i Bernarda Wojewodę; + Ryszarda Boboryka; + z rodziny Cieniawa, Czarneckich, Markowiczów, Bąków, Walów, Szapielów, Kuczmów, Torzewskich, Zdebów, Janców, zmarłych kapłanów i cierpiących w czyśćcu; + z rodzin Bąk, Bednarz, Gorzędowskich, Wojtaszyn, Kominek, Tokarczuk, Agrest, Dukszto, Kreft, Piaseckich, Szałęga, Sowińskich i Krak; + Michalinę, Stefana Kucharczyk, Marię Ossowską, Grzegorza Ossowskiego, Mieczysława, Stanisława z rodziny Woźniak, Joannę Łuczak, Elżbietę Łońską, Annę i Kazimierza Hoffmann, zmarłych z rodzin Karol, Kucharczyk, Woźniak, Hoffmann, Sieczka, Barańczyk; + Czesława, Stanisława, Marię z rodziny Pakulniewicz, Czesława, Jana, Annę, Kazimierza, Stanisława, Kazimierę, Ryszarda z rodziny Stachowiczów, Marcina, Franciszkę z rodziny Trzaskawka, Bronisławę Dobrowolską, Bronisławę Sławińską, Reginę Mazur; Czesława, Mirosława i pozostałych zmarłych z rodzin: Muszyńskich, Guzów, Łossosiów, Tomaszów; + Jadwigę Jankowską, Zofię i Wiktora Borysewiczów, Jana i Edmunda Smolińskich; + Józefę, Marię, Tadeusza, Juliana i Tomasza z rodziny Skarbowskich, Annę i Kazimierza z rodziny Miłostan i Grażynę Soroczyńską; + Marię, Mariana z rodziny Nowak oraz rodzice z obojga stron, Władysława i Anielę Szułdrzyńskich oraz rodziców z obojga stron, Ludmiłę i Mariana Torz, Eugenię Kubicką, Stanisława Zalewskiego, Mirosława Ziółkowskiego; + Jadwigę, Stanisława z rodziny Guze, Adelę i Aleksandra z rodziny Niewiarowskich, Krystynę Szczepaniak, Łukasza Kamińskiego, Danutę Duszak;

+ pozostałych zmarłych z rodziny Guzów, Niewiarowskich, Szczepaniaków, Sobeckich, Nurskich; + Zofię Kubich, Mieczysława Cholewińskiego, Wandę Murszewską, Bolesława Brzychcy i Irenę Małek; + Joannę i Kazimierza Sikorów, Helenę, Sylwestra, Jolantę Maternowskich, Stefana i Teodora Sikorów, Katarzynę, Sylwestra, Józefa, Genowefę. Bronisławę Hauza, Rozalię Nieć, Jolantę, Maksymiliana, Anielę, Różę Sikorów, Weronikę Łukaszewicz, Hannę i Marię z rodziny Oliwa, Władysławę Lelek, Agatę Chudzikiewicz, Teresę Kazimierską, Józefę Czopek, siostry salezjanki: Alicję Wilczko, Eugenię Chwałek, zmarłych salezjanów: Mieczysława Kaczmarzyka, Mariana Dziubińskiego, Mieczysława Deredasa, Helenę i Tadeusza Fertacz, Rozalię Nieć; + z rodzin: Paszkowskich, Gutowskich, Ramotowskich, Hoga, Jasiuwian, Zdolskich, Laskowskich, Sarnackich, Polaszków, Jeżewskich, Doboszów; + z rodziny Narloch, Świerskich, Fojut, Szyperskich; + Jana, Teklę, Józefa, Bronisława, Genowefę, Stanisława, Marię, Józefę, Edwarda, Kazimierza; + Ryszarda Meggera, z rodziny Megger, Łosoś i Wicherskich; + z rodziny Szczepaniak, Czerniewicz, Baumgard; + Jana i Felicję Nowackich, Piotra Graja, z rodziny Orpików, Hinców, Nowackich; + Lidię, Marylę, Adama, Franciszka, Helenę z rodziny Hutek, Annę, Krzysztofa, Andrzeja Repińskich, Krystynę, Edmunda Nowickich i pozostałych zmarłych z rodziny Hutków i Banaszaków; + z rodziny Kaczmarowskich, Lewandowskich, Grendów i Kondraciuków; + z rodziny Żelichowskich: Ewę, Alinę, Antoniego, Ludwika, Michała, Władysława; + z rodziny Hakawczyn: Annę, Jana, Annę, Władysława, Wiktorię, Janusza, Jana i Katarzynę; + Helenę, Jana, Ryszarda, Natalię, Zygmunta, dziadków, chrzestnych z rodziny Kurowskich i Młotów; + z rodziny Kowalskich, Perlicjanów, Runowskich i Zdzisława Maciejewskiego; + Marię Krysiak, Janinę i Franciszka Jędrzejczyk, Sabinę i Władysława Kopczyńskich, rodziców z obojga stron; + Joannę, Bolesława, Jana z rodziny Sak, Teresę, Jana, Pelagię, Andrzeja, Adama z rodziny Ryczek, Katarzynę, Jana, Adama z rodziny Chmura, Eleonorę i Ludwika Sobańskich; Zofię, Szczepana, Romana Stępniewskich, Stanisława Rajka; + Leona, Zygmunta Kościańskich, Mariannę i Adama Kozioł, Apolonię i Józefa Żurków; + Alfonsa, Józefę, Stanisława, Piotra, Bronisława z rodziny Buczel;

+ Zofię Szyszko, Stefana, Marię, Henryka z rodziny Stachera; + Zofię, Józefa Figas, Janinę, Jana Szymczak, wszystkich zmarłych z rodziny Figasów, Szymczaków i Kubiaków;

+ Elżbietę i Karola Michnów, Katarzynę i Jana Burdziaków, i pozostałych zmarłych z rodzin: Michnów, Burdziaków, Roćków i rodziców chrzestnych; + Edmunda Pochowskiego, Leona, Franciszkę, Józefa, Stanisława, Leona z rodziny Danielów; + Janinę, Mariannę, Wandę, Franciszka Klizikowskich, Irenę, Henryka, Wiesława Dąbrowskich;

+ Stanisława Oko, Cecylię, Jana, Kazimierza Porazińskich, Gertrudę Wrzesińską, Jana Falkowskiego, Sławomira, Franciszka Zawiszewskich, Marka i Andrzeja Panasewicz; + Benedykta Zagrodnika, Ludwika, Marię Zagrodnik, Leona, Łucję Komassa; + Ritę Grabowską, rodziców i rodzeństwo z obojga stron; + Krystynę, Mieczysława, Helenę, Stefana, Łukasza Dembickich, Blandynę i Wojciecha Królak, Bożenę Tolli, Henrykę, Józefa i Stanisława Kraszewskich, Teresę i Antoniego Bednarek, Władysława, Henrykę, Krzysztofa i Sebastiana Kmieć, Aleksandrę Ćwikowską, Lucynę Polaszek, Zdzisława Sulicha, Władysławę Marszałek, Waldemara Sobańskiego, Waldemara Galas; + Bogdana Kienczkowskiego, Józefa i Barbarę Tykałowicz; + Janinę, Sędziwoja, Helenę i Kazimierza Homińskich, Barbarę i Władysława Zielińskich; + Praksedę, Janinę, Czesławę, Marię, Feliksa, Władysława i Zdzisława Monarszyńskich, Felicję i Kazimierza Paluch, Felicję, Franciszka, Mieczysława, Teklę i Kazimierza Pawtel, Stanisławę i Władysława Czubaszek; + Jana Starczewskiego i rodziców z obojga stron; + Genowefę, Stanisława, Zofię, Józefę, Józefa z rodziny Jagoda, Franciszkę, Józefa, Władysławę, Wacława z rodziny Harmas, Marię, Halinę, Ludwika, Jerzego z rodziny Żyłowskich, Stanisławę i Eugeniusza Maślewicz, Wiktorię, Piotra, Wojciecha Demczuk, Tadeusza Rysaka, Ks. Franciszka Gzika; + Jana Orła, Czesława Matejczuka, Józefę Zwaruń; + Emmę, Helenę, Halinę, Teresę, Antoniego i Bernarda z rodziny Góral, Brygidę i Stanisława z rodziny Jerzewskich; + Janinę, Bernarda Bednarek, Teofilę, Józefa i Jana Polcyn, Marię Tojdowską; + Mariannę, Józefa, Łukasza Hawryszków, Mariana Kopeć i zmarłych z ich rodzin, Halinę Ferkaluk, Ks. Zdzisława Tola i zmarłych księży; + Eugenię, Wojciecha, Apolonię, Józefa Żurek, Wiktorię, Mikołaja Konowaluk, Elżbietę Majrowską, Helenę Krajewską;

+ Annę, Feliksa, Witolda Nowakowskich i z rodziny, Helenę, Władysława Czerwińskich i z rodziny, Stanisławę, Jana Czarneckich i z rodziny, Józefa Bońka i z rodziny, Elżbietę Kwiatkowską; + Mariannę, Edwarda, Włodzimierza i Barbarę z rodziny Włóka; + z rodziny Bień, Lelek, Kobylarz, Cyngot, zmarłych księży z naszej parafii, Mariana Kopeć i cierpiących w czyśćcu; + Pawła Pikowskiego, Marię i Andrzeja Szumnych; + Rachelę i Ambrożego Wakieć, Konstancję i Antoniego Hachockich, Jadwigę i Konstantego Matejków, Mariannę i Jana Gajdul, Leokadię i Jana Gajdul, Stanisława, Bogdana, Dariusza, Annę, Henryka, Helenę, Henryka Szklarków, Antoniego Bułłę, Zuzannę, Zygmunta, Zofię, Marcelego Bartosińskich, Księdza Władysława, Natalię i Józefa Malejczyków, Jerzego Webera, zmarłych księży pracujących w naszej parafii i marszałka Józefa Piłsudskiego;

[/colored_box]

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]