4 grudnia 2016 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA dzisiaj po mszy św. o godz. 15.00 oraz apel maryjny o 21.00 prowadzi Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki – ADMA.

 2. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj do puszek w ramach ogólnopolskiej zbiórki „Pomoc Kościołowi na wschodzie”.

 3. Roraty w naszym kościele odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.50. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec, czy też adwentowych lampionów. Po roratach dzieci zapraszamy do oratorium na posiłek przed szkołą – gorące kakao i bułkę.

 4. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie bł. ks. Filipa Rinaldiego założyciela Świeckiego Instytutu Życia Konsekrowanego pod nazwą „Ochotniczki Księdza Bosko”. Na mszy św. o godz. 18.00 przybliżymy idee tego instytutu, modląc się również o jego rozwój.

 5. We wtorek, 6 grudnia przypada 101. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy w tym dniu na Eucharystię o godz. 18.00 za byłych i obecnych parafian, a także kapłanów, którzy tu pracowali, pracują i pochodzą z tej parafii. Tego dnia rozpoczniemy także II rok przygotowania do 400-lecia parafii, który będziemy przeżywać pod hasłem „Bóg uwielbiony w rodzinach”.

 6. Również we wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą do poświęcenia medaliki NMP.

 7. W środę o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko kolejny wykład z cyklu Kościelne dzieje Piły. Maciej Usurski opowie o okolicznościach budowy kościoła pw. Świętej Rodziny w świetle dokumentów z archiwów w Pile i Poznaniu.

 8. Trwamy w nowennie do Niepokalanego Poczęcia NMP. Odprawiamy ją o godz. 17.30.

 9. W czwartek, 8 grudnia będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Uroczysta msza św. o godz. 18.00. Szczególnym momentem tego dnia będzie tzw. Godzina Łaski od 12.00 do 13.00. Zapraszamy w tym czasie do kościoła, aby zawierzać swoje życie Bogu za przyczyną NMP Niepokalanej.

 10. Zachęcamy do włączenia się w Centrum Ochotników Cierpienia. Każdego, komu nie jest obce cierpienie i przeżywanie go w aspekcie wiary zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 10 grudnia. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 8.00.

 11. W sobotę, 10 grudnia różaniec o godz. 17.30 w ramach krucjaty modlitewnej za Ojczyznę.

 12. Także w sobotę o godz. 20.00, w kościele pw. NMP Wspomożycielki Wiernych odbędzie się Adwentowe Czuwanie Młodych.

 13. Pragniemy reaktywować w naszej parafii wspólnotę oazową. Zapraszamy do tworzenia tej wspólnoty wszystkich chętnych młodych i starszych. Szczególnie zachęcamy dawnych oazowiczów, aby chcieli podzielić się swoim doświadczeniem. Na wszystkich chętnych czeka w oratorium ks. Daniel.

 14. Przed kościołem, w kancelarii i biurze Radia Maryja są rozprowadzane opłatki wigilijne i świece bożonarodzeniowe Caritas. W sklepiku można zaopatrzyć się w kartki świąteczne, polecamy szczególnie wyjątkową widokówkę – reprint kolażu z lat 50. XX w. z naszym kościołem. Dostępne są także NASZE PARAFIALNE KALENDARZE NA 2017 ROK. Przed kościołem młodzież z Oratorium rozprowadza własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i bombki.

 15. Siostry salezjanki pracujące na misjach w Etiopii zachęcają do włączenia się w akcję pomocową dla dziewczynek w Etiopii. Akcja polega na zakupie i wysłaniu paczki z pomocą materialną dla dziewcząt w wieku 13 – 18 lat. Są to uczennice szkoły sióstr salezjanek w miejscowości Zway w Etiopii. Mają zapotrzebowanie na: koszulki, bieliznę, mydło, itp. Szczegółowe informacje i adresy można otrzymać w zakrystii.

 16. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE, które wygłosi ks. Mariusz Wencławek – salezjanin ze Szczecina.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Ryszard PEKOWSKI, lat 83 z ul. Buczka;
+ Eugeniusz ZALIWKOWSKI, lat 61 z ul. O. M. Kolbe.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]