25 grudnia 2016 r.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

[fancy_numbers variation=”yellow”]

  1. ZOBACZ ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA OD SALEZJANÓW»

  2. W pierwszy i drugi dzień świąt msze będą odprawiane według rozkładu niedzielnego. Pierwsza msza św. o godz. 6.30.

  3. W środę, 28 grudnia o godz. 18.00 Eucharystia w intencji wspólnoty Różańca Rodziców za dzieci. Po mszy spotkanie informacyjne.

  4. W piątek, 30 grudnia, będziemy przeżywać w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY. Główna msza zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po Eucharystii zapraszamy na JASEŁKA pt: „Czekając na …” w wykonaniu młodzieży z Oratorium naszej parafii i parafii św. Jana Bosko. Zapraszamy!

  5. W sobotę, 31 grudnia zakończenie roku kalendarzowego. O godzinie 17.30 nabożeństwo przebłagalne i dziękczynne za rok 2016 oraz nowenna do św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Bosko. Natomiast o godz. 22.30 odprawimy mszę św. w intencji O POKÓJ NA ŚWIECIE. ZAPRASZAMY!!!

  6. W przyszłą niedzielę Nowy Rok 2017 – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie.

  7. W Nowy Rok kiosk parafialny będzie nieczynny. Czasopisma prosimy odebrać w piątek, 30 grudnia w godz. od 10.00 do 13.00.

  8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca nastąpi 8 stycznia po mszy o 15.00.

  9. 6 stycznia w Pile po raz pierwszy wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Początek o g. 15.00 na pl. Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II, następnie przemarsz ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka na pl. Staszica, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu dziecięcego ARKA NOEGO. Jest to wspólne przedsięwzięcie władz miasta i pilskich parafii. Wydarzenie to ma charakter teatralny, religijny, integracyjny oraz konkursowy dla wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza dla dzieci. Parafie przygotowują odpowiednie stroje historyczno – ludowe dla części dzieci, by w barwny i radosny sposób świętować narodziny Chrystusa oraz Jego objawienie się wszystkim narodom. Stroje w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim symbolizują mędrców z 3 kontynentów: z Europy, z Azji i z Afryki. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny – by podobnie jak w 420 różnych miastach w Polsce i na całym świecie – świętować Uroczystość Trzech Króli. Zachęcamy całe rodziny, by przebrani w barwne stroje zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie. Na zakończenie marszu rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze stroje.

  10. Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. Rozkład podamy w najbliższą niedzielę. Plan jest już dostępny na naszej stronie parafialnej».

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Mieczysław KOZŁOWSKI, lat 82 z ul. O. M. Kolbe;
+ Melania WAŚKO, lat 84 z al. Piastów;
+ Jadwiga KLUSAK , lat 74 z ul. 1 Maja;
+ Halina KAPICA, lat 84 z ul. Okrzei;
+ Wioletta JANOCHA, lat 51 z pl. Zwycięstwa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]