18 grudnia 2016 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. Dziś apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi wspólnota ministrantów.

 2. Dzisiaj o godz. 10.30 ks. bp Edward Dajczak odprawi mszę św. w kościele św. Stanisława Kostki, a następnie dokona poświęcenia Skweru im. Ks. Kard. Ignacego Jeża. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

 3. Nowennę do Bożego Narodzenia odprawiamy o godz. 17.30. Zakończenie nowenny w sobotę po mszy o godz. 8.00.

 4. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w minioną sobotę włączyli się w porządkowanie naszej świątyni. Zapraszamy również jutro po wieczornej mszy św. do pomocy w dekorowaniu kościoła na święta.

 5. W czwartek, 22 grudnia o godz. 18.00 msza święta w intencji członków Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych, a po niej hołd maryjny.

 6. W sobotę, 24 grudnia, rano msze św. o godz. 6.00, 6.50 i 8.00. O godz. 6.50 zakończenie rorat.

 7. Już w tym tygodniu przeżywać będziemy jedno z ważniejszych świąt chrześcijańskich – BOŻE NARODZENIE. Są to narodziny Boga – źródła miłości. W przygotowaniach do tego święta pamiętajmy o drugim człowieku, przebaczeniu i miłości w rodzinach.

  Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź podczas każdej mszy świętej. W piątek kapłani będą w konfesjonale przez cały dzień. W sobotę spowiedź do godz. 15.00.

  W sobotę 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Starajmy się zachować tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jako tradycję kultury chrześcijańskiej i narodowej.

  WIECZERZĘ WIGILIJNĄ rozpocznijmy wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza z rozdziału 2 i dzieleniem się opłatkiem.

  W WIGILIĘ – dla dzieci odbędzie się tradycyjnie MSZA ŚW. BETLEJEMSKA o godz. 16.00.

  Wszystkich zapraszamy na MSZĘ PASTERSKĄ o godz. 22.00 lub 24.00.

  W Wigilię imieniny obchodzi ks. Adam Popławski, wikariusz ks. inspektora prowincji św. Wojciecha w Pile. Życzymy mu wszelkich łask Bożych. Pamiętajmy o solenizancie w modlitwie.

  W pierwszy i drugi dzień świąt msze będą odprawiane według rozkładu niedzielnego.

  Kiosk parafialny podczas świąt będzie nieczynny. Czasopisma prosimy odebrać w najbliższy piątek w godz. od 10.00 do 13.00. W sklepiku można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, kartki świąteczne i nasze parafialne kalendarze na 2017 rok.

 8. 6 stycznia w Pile po raz pierwszy wyruszy Orszak Trzech Króli. Początek o godz. 15.00 na pl. Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II, następnie przemarsz ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka na Pl. Staszica, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu dziecięcego ARKA NOEGO. Jest to wspólne przedsięwzięcie władz miasta i pilskich parafii. Wydarzenie to ma charakter teatralny, religijny, integracyjny oraz konkursowy dla wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza dla dzieci. Parafie przygotowują odpowiednie stroje historyczno-ludowe dla części dzieci, by w barwny i radosny sposób świętować narodziny Chrystusa oraz Jego objawienie się wszystkim narodom. Stroje w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim symbolizują mędrców z 3 kontynentów: z Europy, z Azji i z Afryki. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny – by podobnie jak w 420 różnych miastach w Polsce i na całym świecie – świętować Uroczystość Trzech Króli. Zachęcamy także rodziców, by przebrali w barwne stroje swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie.

 9. Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. Rozkład podamy w najbliższą niedzielę. Wcześniej ukaże się on na naszej stronie parafialnej.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Alina ŁUCZAK, lat 89 ze Swarzędza.
+ Elwira VETTER, lat 83 z al. Pana Pawła II
+ Marian KAJA, lat 87 z ul. Buczka.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]