Walne zgromadzenie archiwistów będzie obradowało w Pile!

W programie m.in. wykład otwarty!

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Już w najbliższą środę, 30 listopada przy naszej parafii obradować będzie ogólnopolskie XII Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych.

— Zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych Walne Zgromadzenie zwoływane jest przez zarząd przynajmniej raz w roku. Każdy członek zwyczajny Stowarzyszenia ma prawo uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu z prawem głosu — czytamy w komunikacie prezesa zarządu SAK, ks. dra hab. prof. UR Władysława WLAŹLAKA.

Zanim jednak archiwiści zaczną obradować za zamkniętymi drzwiami, odbędzie się otwarty dla każdego wykład na temat ośrodków archiwalnych, bibliotek, muzeów kościelnych w Lublinie.

— To jest ośrodek, który był w Polsce pionierem, jeśli chodzi o tworzenie archiwum kościelnego. Zapraszam wszystkich miłośników archiwów — mówi ks. Jarosław Wąsowicz, archiwista z Archiwum Salezjańskiego Inspektorii Pilskiej.

Wykład odbędzie się o godz. 10. w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym przy naszej parafii.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]