Przyszli święci

Wybrali świętych i błogosławionych, a nie halloweenowe przebrania.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Kiedy na ulicach dzieci biegały za cukierkami, celebrując pogańskie święto z USA, u nas w parafii na próżno szukać było kościotrupów, wampirów i czarownic.

Była za to cała plejada świętych. I to wcale nie takich typowych. Pojawili się tacy święci jak: św. Natalia z Nikodemii, św. Jadwiga, św. Józef, św. Marta, św. Katarzyna Aleksandryjska, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Florian, św. Jerzy, św. Jan Paweł II, św. Zuzanna, św. ojciec Kolbe, św. Dominik Savio czy św. Filemona.

W sumie przebrało się 29 dzieci, a w imprezie uczestniczyło ok. 50.

— Być może to są nasi przyszli święci. Każdy z nas ma przecież dążyć do świętości i brać za wzór, tych którzy są już w niebie — mówił ks. Andrzej Finc podczas ostatniego nabożeństwa różańcowego.

Zanim jednak odbyło się nabożeństwo, w sali św. Jana Bosko dzieci oglądały wspólnie film. Tuż po różańcu dzieci przeszły znów do domu katechetycznego, aby tam wspólnie spędzić wieczór przy zabawie, konkursach i poczęstunku.

O przygotowanie balu świętych zadbał… św. Wojciech wraz ze św. Józefiną Bakhitą. Takie właśnie przebrania mieli na sobie ks. Piotr Pączkowski i s. Anna Miecińska.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”https://goo.gl/photos/2sA9VqLzz92vfgG49″ target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]