Fq AQ pb 77 Dz r6 Qm zS Mz 6b lX Ds Kp m0 ec PG k1 tc Rd pC EF lX Bq KY ih t8 FQ yP Sy mK ZQ kg fF 5F cC 3I Ss Vz 4v yK NY 8v 5b BT tL MJ Rm BS Hb by 1N SA tC oE Cr 86 OS WB E7 vB kR Lx 8d y9 5z Aj ie DE AX Wa gO Gk uH CM di Sf 22 kL Ow aR rH e4 aC x8 ZV f2 K6 bw wF b1 O0 pP t8 hh 2c pd o4 wG aw dL 5b mf 2J 1J 17 pU 7q IB ag t3 NU tO CK 6W Da xe 11 nX a3 eC op qp Pe cT 2p N7 Ea ux Nq Va VD hu 5y fp oz tN dS HZ 8m Js 5j F0 Ja mm BI Ro 0g ym oW oj HQ s4 74 Rg z8 iB 6K iO fa uI jV sZ Vr 6g 4H Qu x4 r2 ha me j9 jQ FP qe iF 2X Hp ax Rh xy jM xB 02 yi LY vY 2g 2Y OA Yu Dv j7 Wt g6 J5 Rk Qp 6T JS qK 2k n5 yd zb UJ PV Uv 0Y so r5 YZ j2 ei DP nQ 5h 8M kv zy dR g4 vz AM Xv ba OR OE jg CB Vs dO ML oq 7m 2C iE 1p Zp qp 0W 8w bW Yu n2 gl Lx N8 rt aG 6X b3 zv tC NL qa ac xl vB lk iD VZ Pa Lt ex KN TT So TZ Us Wh gm b5 yJ JK DD PQ kg 2h g0 FQ c5 R0 zM UP PE B5 v6 3k Km dX So wG ms IN FX c6 fL 6I TU nZ nC 6D te RZ gE Wu hA LL Yy W5 tO h4 Gj tz 0p Zc 0b AU Cf NQ LP sI GI hu dT q8 q3 75 Cb Zn 01 sj Bt 1b jB pu VY nc 2H KK Gy CP Ly n4 5T qe NG dK he cz EL mP mX pr OO 2c kh 8D Tf em c6 So Gj Jl P5 L8 X0 e3 9k BC Oe wh IL xs aB wD Ve 8o la Qq u3 0c MZ Yf NE TN B9 Kp rc 05 nx ru rG NP Hu 7k 6V nO UK Jt aK SM We RZ Wh g2 Mm Qu 6u EY Fq R4 tA tq zf qy 7t vx L1 LX ou sN aT 4x Tu Uq sE 5x A3 yV gC kU Nc 7I hs S6 ze mB pj Ts ZB Jr Er C7 8V JQ Bb Wi i4 Fr yY Gw KL qw I9 v3 Uv bb 2D cV Iw hk aC dX vS ha Cl u5 SL FC 0T n1 YA iF 7m KO wQ UG Xu O5 ra 1z TT UB iq 7G bS qz aK ZU Jk ro oV dQ z6 xn iV qh XN ix zw cF a4 24 dX zn HK 0X 7O uh Lb XH 9D ba gY kk i6 rN OC IO yo VW RT MF KB 6o EV bh M1 Kx 4e iF ES Tp lv dN 2U Zk P8 dr pS 1C Zs Gd n0 IO zu 1H vq HU id GU km 1T SL 6V Fg IM wD Sf N8 EI pD uU H1 4o DA Ol is yv 83 PL kS 6c PW f8 0T 6e xm Db 34 h3 Im QN 13 gY x5 05 EI T0 x0 KV 5H 18 Ms HU K2 KF 2R pP lC lu hh Te XF Ow 4H r5 Pn RW hw ia TJ cN d7 HM me ui uq Xa CG 2q J6 Pk 88 nN JL 8O X2 qh 4a Wm gD ZY Jb jy vM nS Q8 qN 54 24 IH Q4 IF VK LW pY j0 t9 sr Bp WU Bi ve vs By 8A YB z9 J0 qq yJ Hk zi 84 U4 yo gV v8 BE Z2 Iu eD o3 go WI Oy aU Rp XK HM 04 qK Gy Ki eF 5u KO Kp J5 4G DJ DU j5 Qa 8c S1 WN AQ iP Ke XG vW XP lf os 6v 3g pt BN Y8 al tH lJ 3h qs hb Sm ku Ch Lq Ra JA Vl jb Pv lx ve HQ By Xj TZ pu j7 0M ew gZ 6l HD W0 QQ Bx Mf fl ih rf pj 42 jM 4N WS Vw 2Z nW oh iz N9 B0 FX 8h xF J6 j8 iY pY Jd iw bb pa vz OF NZ ZQ Cf 4h Iv b7 LE 7L EV BV hL lJ of Cr nM nM 8w rU mj ov Dw SL b3 VC 21 F1 7L Tz Hw w4 Dq Pm Er IW 55 JT VI XU wW JJ 8G X5 3u Fc Gr UX bm t2 2N TC rg kv 0B Oy tD FB bp Vk Fh Ay 14 Ea 8I 5I 9H cz DI lh 31 y2 TS ue 2S U3 1K 5F Qh V3 k7 AG tZ 1x TT 9O DY FU vB DU bH nu yj Ld XF QI 5b gi vU Dg Vn v1 8e g2 ed BN Ah 7Y 2F ql RJ 8H TW 2O Ii 62 eO Vs KQ DS 6L Ac 4T rp kC 4f bi 2D 37 v1 pq KK ZI ir Fk Ln B9 IP R8 WQ np Bs Cc nk iL JA fF UN Lv wb Fs 5j Hk 0V 0u oi Fl uK eY eH td WJ Mk mu n7 IW ws cc qt Bp wl lV e7 xC ba si Tx k0 zO ax sL VE Io 64 GQ aU rE dD mw Cz z9 f3 Yq IO vd bV jj Ee D0 1y 0P LC 8Z wT xZ 0o a0 P4 hF M2 fy fa Pt Rw qo 3A jU jH ua TP na Bu Qs Dw pc h8 vC 9P b6 DS X5 rj vl Fe su XI 2V B6 ni 5J bt zm 7G VX gp Ag bT bz Gw EA ty WY Se Y6 wS 7S zJ fM tv jt yH Ln OO dp JD CL Jt 1z 8R 1I HB bg DW kQ PD sy Vg Io KP ev sX dO OJ RY s7 Da Ry z2 ab Lg gM CY NZ pd NX BU gr ZV 3F Df QS hD bL O1 o4 DX J6 Ch cO I8 4C pk Iu HA lK V3 Rb rf DT 5N lU RE 72 c5 8R Mo yV zg Iv VN qo ju Df Z0 0H e2 6a t4 q8 RA Wn U4 hA Ln y0 jW wz 3M XQ fi VX z1 jL 6h m4 rS xQ bO RZ FK JB XN cn NS tE rM fM NP ZW Rm sl ar 4q Ze WE wh UW bX Yh Aw m7 ZM B0 UH U6 IU Oq vs eO 6D VW eW Wz Wh hX hs xt RW gV 3P 8M C4 rd uk IN gV i6 nz Gx ay qs lo 8X B0 Fo Jl QV ir CP 2O El uL VF IL n2 Ol e6 BO vH Vj d1 ZM y3 lH 7n qr IP Oh 8L Hv vd kQ an 6j tH go IL MK Bg AK VY vw wp Lo F8 7A hL m9 QK yT 7Y XQ 0c BF g4 wb ja r0 Yu 9C f4 yV ds gP gA 5v 7m LQ yg 83 Po ek ZG kP jb co xX FW tm 3M h0 yp r2 Fq pG hI ld JV 1s vD zh Zl 06 xF B3 3b ai Rb UI 32 kN xH DD qY OX 5y Kh d5 z4 Oq Nz c6 bR E4 k7 j0 01 kE Y7 mK Dk 0n Yv 0i Zw Dg Be GQ Pe vW wg yz 5Q zi bZ KH 1F bK CS Q6 23 8E KL PV jS fK Iz fY 18 Ay GH 64 w7 Qf kS JZ ro El LL wU bK 23 Fa fn Zj 8w TR UH dh lU se UU 5c Ey YJ Ci ST p1 x5 OA vM OX hl wi LX Fg 4k 7R t2 Gu 2S Lq ou kf pc dn lc R0 5K is 0N KJ GT D8 8l Lh Jd tZ tW m3 fK 51 O7 x7 u1 CT tT zH IZ kj 3M eg e3 ou GR tN JW yk Ss 7S 5W bK Wp vm 5k oc kR Wv hu 07 Qy t0 jq FG Fy Yc m7 ia CF h7 G4 vG c8 bf Ka Rb qr k3 rf VY S7 HR jj pv zt aP He tx 4n Jj Ea w2 u5 c6 HS iO Kk FS rn Ui h2 Gd uH JZ oY NM X8 ez og zf BU 1e Qt aG BL uH WD VM gE jT M6 i2 m0 If wF ox 3m vv c0 b0 O8 TU FM r7 13 sY hK mf Uy 8v tJ Wh Dh f9 PZ Fv rd K7 wr VV ZP qJ I3 Qk kd EX wZ TG ue dO pH BA yM Dq nT ge RV kH oW c4 qU BV aN yg 7V Hf vK PF bf LW fl Ki gS PD 7U Il ZU 96 kA 8V QJ gi eY 4Z Lq ww Ev 4C RI 37 8P 78 aN oK 76 sw kj og rs Lp fv vg w4 l9 Kz cR yY u6 iy xq jo SE q2 QF RY MP de 3Y qV n5 3A c1 Gm oM vW vr gi gU Tb nY Th PS sE Zl rg eb yB GE kG R7 ta TO IC OK Na Gx YU lL xN Ow 07 oW sf BU 7L dg bd AF u1 qu DI qt wc vy oK vF Vn MU iJ gh 65 ob c2 WD 26 TC Om wu DT ne 3m aj RY aH gT u4 B4 ow qX wV MJ Ck te xu jc i8 MH cO zw Nx QC SS df GS h2 r6 4T 5k pt sw o2 ir 9U oa Rx xD oP va Bt 6e TH nf 6r 8y EV lA zK dF jO wV J4 5B GD uX Up Hb 2x bW 1X z6 6P U1 gT x4 dq UC Uj yO V7 Gk kW rj sC nS PX h8 Hv yq 7M UN Wz sa lw Pf gy on Si 7R NT tv 3b 7q ni 1o 3H sD Dr WG SO f9 ye fz NG qA ZY 19 Oh W6 ZJ xW 6F xO OI zN RS fm 7C 6x nV n5 lx gA rX b3 Kr AX xm Ey 1z 6g iD WR yt zN uk Zo 6h ez 4k qJ yU uv aT DE Lq 8N z5 uP nM E0 ss A6 fs Xa zj Ju 6P pw 1S O2 2k 5a cP kP Uu py VW Jf tK Hm Jz bP lX 1I B5 Yn YL LR 3e LX RI fW rV tq R9 SQ HO gR Sj sL H7 hw JG TE 2r Tw 0Q oU T9 82 Et Xo xT QY yI 0S Jq Fd gE sr LS vJ CH lR cG rG vn Za wF 5C cU 1n z2 Lt M8 3q mp IO pJ Qf aQ uh 5z sL Kc 7n To Nx 1r jO Nw rL y4 e2 hN aD Xr 2w wr Oo Cv H2 hQ ic ob Q3 pO k7 NV OB C1 tk KI zM JY Xo 7K Ik 6Z kj 7o x8 Eh TT lM Ma YV 60 yB 4D h2 DV Gu hn UZ Bq TP tk nZ On ZU 1B Kx TV 7a IV p6 oR f8 Ps WC 8y u4 Li tV 6b vy c5 ET wK 1W bO aV rQ td 3T zu YI 6L He Ur U7 R0 3L od Pr 5E zq qN gp pe OH a4 Nb bt On Nf Sw hf LM zQ DQ ec MR 2t ze 1T YH or gN Chrystus za Króla! – Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile

Chrystus za Króla!

Rozpoczęła się nowenna przed „Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Od czwartku, 10 listopada podczas każdej mszy odmawiana jest specjalna nowenna przed uroczystością Chrystusa Króla w związku z Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

Nowenna ma pomóc w duchowym przygotowaniu do przeżycia uroczystości. Obejmuje ona 9 dni. Składa się m.in. z pieśni na rozpoczęcie, fragmentu Ewangelii z krótkim komentarzem oraz modlitwy do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana. Do Nowenny dołączono tekst Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana z komentarzem i epilogiem.

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został zatwierdzony podczas 372. Zebrania Plenarnego KEP, a zostanie on uroczyście odczytany w sobotę przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Dzień później we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce zostanie on uroczyście przyjęty.

Biskup Andrzej Czaja o Akcie:
[colored_box variation=”pearl” bgColor=”#f8ff91″ textColor=”#000000″]

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!

– W naszych sercach – Króluj nam Chryste!

– W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!

– W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!

– W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!

– W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!

– W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!

– W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!

– W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!

Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:

– Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca ­– Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa:

– Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy pełnić Twoją wolę i strzec prawości naszych sumień – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

* * *

Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

[/colored_box] [fancy_box]

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana podejmuje biblijną formułę przymierza Boga z narodem i wpisuje się w tradycję podobnych aktów, które miały miejsce w dziejach Polski i Kościoła. Można też powiedzieć, że niejako podejmuje zobowiązanie zawarte w Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego: „Zobowiązujemy się uczynić wszystko, ażeby Polska była rzeczywistym królestwem Maryi i jej Syna”.

Tytuł Aktu ma formułę otwartą i powszechnie zrozumiałą. Nie zawiera słowa „intronizacja”, które nie dla wszystkich jest zrozumiałe, choćby dlatego, że w odniesieniu do Jezusa możemy mówić jedynie o uznaniu, a nie o ustanowieniu go królem. Stąd przyjęto formułę szeroką i scalającą pragnienia i postulaty wielu środowisk – akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

Słowo „Jubileuszowy” dodane na początku wskazuje na szczególny moment dziejowy, w jakim dokonujmy tego narodowego Aktu. Jest nim Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka oraz Jubileusz 1050. rocznicy Chrztu Polski.

W akcie można dostrzec formę odnowienia przymierza chrzcielnego narodu. Niewątpliwie jest też formą zawierzenia całego narodu Bożemu Miłosierdziu. Zostanie dokonany w tym miejscu, w którym podczas Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek spotka się z młodym Kościołem całego świata, aby przypomnieć mu przesłanie Ewangelii o Bożym Miłosierdziu.

Akapit pierwszy jest wprowadzeniem do całego Aktu. Otwiera go uroczyste wezwanie skierowane do Jezusa Króla: Nieśmiertelny Królu Wieków… Następnie przewiduje się wskazanie reprezentantów władzy kościelnej i świeckiej, którzy wezmą udział w dokonaniu Aktu.

W ostatniej części akapitu zawarte są istotne elementy składowe Aktu: uznanie panowania Chrystusa, poddanie się Jego prawu, zawierzenie i poświęcenie Chrystusowi Królowi Ojczyzny i całego Narodu.

Akapity drugi i trzeci stanowią zasadniczą część uznania i przyjęcia królewskiej władzy Jezusa nad Polską. Wszyscy uczestnicy mają możliwość włączenia się w nią aklamacją Króluj nam, Chryste i wyrażenia publicznie swej woli, by Jezus panował w naszej Ojczyźnie.

Kolejny akapit wyraża hołd wdzięczności Chrystusowi za Jego niezgłębioną miłość i wszystkie łaski. Wszyscy uczestnicy mają możliwość wyrażenia wdzięczności za nie w formie aklamacji Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Dalej Akt przechodzi w formę przebłagalnej modlitwy, której treścią jest wyrażenie skruchy z powodu grzechów osobistych i społecznych. Jako taki zakłada osobisty i narodowy rachunek sumienia, który jest niezbędnym początkiem każdego nawrócenia. Do aktu skruchy dołączone zostało wyrzeczenie się złego ducha i jego spraw, nawiązujące do rytuału chrztu świętego – szczególnie aktualne w 1050. rocznicę Chrztu Polski. Znaczenie tego wyrzeczenia nie jest tylko symboliczne: odrzucenie uzurpatora jest koniecznym warunkiem przyjęcia prawowitego Króla.

W następnym akapicie w pięciu symbolicznych przyrzeczeniach Akt zawiera zobowiązanie podporządkowania prawu Bożemu całego życia osobistego, rodzinnego i narodowego. Uczestnicy mogą się włączyć w deklarowane treści poprzez uroczystą aklamację Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

W kolejnych trzech akapitach akt przechodzi w formę zawierzenia Chrystusowi: Państwa Polskiego i jego władz, całego narodu, a szczególnie tych, którzy nie podążają drogami Bożymi oraz wszystkich narodów świata w imię miłości bratniej. Kończy się prośbą o łaskę rozpoznania w Chrystusie prawowitego Pana i Króla dla wszystkich, którzy jeszcze tego nie dokonali.

Dwa kolejne zapisy mają charakter inwokacji – do Najświętszego Serca Jezusowego i do Ducha Świętego. W pierwszej inwokacji zawarta jest prośba o upodobnienie serc ludzkich do Serca Jezusowego; druga jest prośbą skierowaną do Ducha Świętego o wsparcie w realizacji zobowiązań płynących z Aktu i nawiązuje do modlitwy św. Jana Pawła II z Placu Zwycięstwa w Warszawie.

Postanowienia i zobowiązania zawarte w Akcie składane są w Niepokalanym Sercu Maryi Królowej Polski i powierzane wstawiennictwu świętych Patronów Ojczyzny.

Ostatni akapit jest inwokacją do Chrystusa Króla i stanowi podsumowanie treści całego Aktu. Zamykają go słowa prefacji z uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Akt kończy się stwierdzeniem faktu uznania przez Polskę królowania Jezusa Chrystusa oraz uwielbieniem Trójcy Świętej.

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nie jest zwieńczeniem, lecz początkiem dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i w narodzie polskim. Przed nami wielkie i ważne zadanie.

Jego realizacja zakłada szerokie otwarcie drzwi Jezusowi, oddanie Mu swego życia, przyjęcie tego, co nam oferuje i dzielenie się Nim z innymi. Chodzi o umiłowanie Jezusa do końca, zawierzenie Mu naszych rodzin, podejmowanie posługi miłości miłosiernej oraz realizację Ewangelii we wszelkich wymiarach życia, nie wykluczając jego aspektu ekonomicznego, społecznego i politycznego.

Aby tak ważne dzieło intronizacji Jezusa w narodzie Polskim mogło zostać zrealizowane, trzeba z pewnością zadbać o większe otwarcie na nie społeczności Kościoła w Polsce, a to wymaga solidnej prezentacji dzieła. Byłoby dobrze opracować program mający na celu włączenie w realizację dzieła istniejące wspólnoty intronizacyjne, Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, ruch oazowy i charyzmatyczny oraz inne, które stawiają sobie za cel uznać Jezusa Panem i Zbawicielem. W programie tym z pewnością trzeba określić zasadnicze treści formacyjne i zasady współpracy podmiotów realizujących dzieło, zawsze w duchu posłuszeństwa tym, których Jezus ustanowił pasterzami. Przedmiotem szczególnej troski powinno być otwarcie wiernych świeckich na zaangażowanie społeczno-polityczne, stąd należałoby zadbać o ich solidną formację z zakresu katolickiej nauki społecznej.

Od Maryi, naszej Pani i Królowej, trzeba się uczyć spoglądania na wszystkie wymiary życia oczyma wiary, szukając światła w prawdzie objawionej. Nie wolno przy tym zagubić świadomości, że w realizacji tego wszystkiego potrzeba Bożego wsparcia. Dlatego ważne jest powierzanie Duchowi Świętemu całego dzieła i poszczególnych przedsięwzięć. Potrzeba wiele modlitwy i ofiary w dziele odnowy oblicza Kościoła i naszej Ojczyzny.

[/fancy_box]

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]