Benedyktyn z Tyńca będzie w Pile

Zapraszamy na spotkanie z o. Leonem Knabitem OSB.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Już w najbliższy czwartek, 10 listopada do Piły przyjedzie najsłynniejszy benedyktyn, czyli o. Leon Knabit. Zakonnik przyjedzie na zaproszenie Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA.

Spotkanie z ojcem Leonem odbędzie się o godz. 18. w Auditorium Maximum PWSZ, ul. Podchorążych 10. Wstęp wolny. Rozmowę poprowadzi Piotr Grześ.

O. Leon Knabit to człowiek wielkiego formatu, obdarowany niegasnącym uśmiechem i ciepłem, którym dzieli się z każdą napotkaną osobą. Ceniony rekolekcjonista, autor wielu książek. Od 1958 roku mieszka w Opactwie w Tyńcu.

Jest znany ze swojej otwartości, dobrego kontaktu z młodzieżą i poczucia humoru. Był bliskim znajomym papieża Jana Pawła II. Jest autorem kilku publikacji; pracuje w mediach.

Jego książka Sekrety mnichów, czyli sprawdzone przepisy na szczęśliwe życie, napisana wspólnie z o. Joachimem Badenim, wyróżniona została Nagrodą „Krakowska Książka Miesiąca” w styczniu 2008. Prowadził programy w Telewizji Polskiej „Ojciec Leon zaprasza”, „Salomon” oraz „Credo”; był jednym z redaktorów półrocznika „Cenobium”. Obecnie prowadzi program „Ojciec Leon zawodowiec” w kanale Religia.tv.

ojciec-leon-w-pile-16
ojciec-leon-w-pile-17

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]