27 listopada 2016 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna adwent i nowy rok liturgiczny. W okresie ADWENTU przewodniczką jest dla nas NMP Niepokalana, którą symbolizuje świeca i msza św. roratnia. RORATY w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.50. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec lub adwentowych lampionów.

 2. Dzisiejszy apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi wspólnota „Żywego Różańca”.

 3. W poniedziałek spotkanie katechetów o godz. 17.00 i spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej o godz. 19.00 w sali nr 25 domu katechetycznego.

 4. Od wtorku rozpoczynamy nowennę do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna każdego dnia o godz. 17.30.

 5. W środę wspomnienie św. Andrzeja. O godz. 18.00 ks. Andrzej Finc odprawi Eucharystię w intencji swojej i wszystkich Andrzejów naszej parafii.

 6. Również w środę wspomnienie św. Jana Bosko. Ucałowanie relikwii na każdej mszy św., a o godz. 17.30 nabożeństwo ku Jego czci połączone z nowenną do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

 7. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  PIERWSZY CZWARTEK – o godz. 17.30 nabożeństwo i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin. Następnie wieczorna Eucharystia dla ministrantów i Straży Honorowej NSPJ.

  PIERWSZY PIĄTEK – od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Dla dzieci spowiedź o 16.15 i msza św. o godz. 16.30. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się Wieczór Chwały. Przynieśmy ze sobą świece lub lampiony. Po wieczorze Chwały spotkanie obowiązkowe dla osób, które w 2017 r. otrzymają bierzmowanie. Zamkniemy definitywnie listę przygotowujących się do tego sakramentu.

  PIERWSZA SOBOTAtego dnia uczcimy Niepokalane Serce NMP po mszy św. o godz. 8.00.

 8. Chcesz bardziej poznać Boga i dobrze się przy tym bawić? Dołącz do wspólnoty oazowej. Jeżeli jesteś uczniem gimnazjum i liceum zgłoś się do ks. Daniela w Oratorium.

 9. W kancelarii i sklepiku są rozprowadzane opłatki wigilijne i świece bożonarodzeniowe Caritas.

 10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o 15.00.

 11. Przed kościołem, w kancelarii i biurze Radia Maryja są rozprowadzane opłatki wigilijne i świece bożonarodzeniowe Caritas. W sklepiku można zaopatrzyć się w kartki świąteczne i kalendarze na 2017 rok.

 12. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o Karolu de Foucauld – ewangelizatorze muzułmanów oraz rozważania Benedykta XVI i o. Augustyna Pelanowskiego.

 13. Biuro Radia Maryja organizuje 3 grudnia pielgrzymkę do Torunia na 25. rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w biurze.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Janina PONIEWIERSKA, lat 76 z ul. Okrzei;
+ Barbara KOSS, lat 83 z ul. Towarowej;
+ Łucja SIWY, lat 71 z ul. Buczka;
+ Bolesław RADOŃ, lat 80 z Al. Piastów

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]