20 listopada 2016 r.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

JUBILEUSZOWY AKT PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA.
[fancy_numbers variation=”yellow”]

 1. Dzisiaj obchodzimy UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Podczas każdej mszy św. odmawiamy JUBILEUSZOWY AKT PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA. Czytaj więcej»

 2. Dziękujemy ks. dr Zbigniewowi Conderowi i klerykom z WSD z Lądu za homilię, świadectwo wiary i animację liturgiczną. Pamiętajmy o nich w codziennej modlitwie.

 3. Dzisiejszy apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi wspólnota „Nazaret”. Zapraszamy!

 4. W poniedziałek, 21 listopada swoje imieniny obchodzi ks. Janusz Zdolski. Solenizant odprawi mszę w swojej intencji o godz. 18.00. Pamiętajmy w modlitwie o księdzu Januszu.

 5. We wtorek wspomnienie św. Cecylii, patronki chórów kościelnych. Grupie dziecięcej wraz z s. Renatą, diakonii muzycznej wraz z s. Anną i chórowi św. Cecylii i zespołowi „Emaus” serdecznie dziękujemy za animację muzyczną podczas mszy św. i nabożeństw. Zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia do poszczególnych wspólnot muzycznych. We wtorek mszę św. o godz. 18.00 animuje chór św. Cecylii. Zapraszamy do modlitwy.

 6. W czwartek, 24 listopada wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. Po wieczornej mszy św. złożymy hołd naszej Niebieskiej Pani.

 7. W piątek, 25 listopada zgodnie z konstytucjami salezjańskimi wieczorna msza święta odbędzie się w intencji zmarłych rodziców salezjanów.

 8. W kancelarii i sklepiku są rozprowadzane opłatki wigilijne i świece bożonarodzeniowe Caritas.

 9. Przez cały listopad o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki można jeszcze składać w kancelarii lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. Przyjmujemy również wypominki roczne. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach.

 10. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. JUBILEUSZOWY AKT PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA. Polecamy kalendarze ze św. Gianną Berettą Molla, patronką matek i rodzin.

 11. Biuro Radia Maryja organizuje 3 grudnia pielgrzymkę do Torunia w 25. rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w biurze.

 12. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Kazimierz KIERUJ, lat 73 z al. Piastów;
+ Zofia PYZIAK, lat 93 z ul. Buczka.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]