9 października 2016 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj obchodzimy 16. Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

  Po każdej mszy św. zapraszamy do Oratorium na spotkanie przy herbacie, kawie i oczywiście papieskich kremówkach.

  Przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  O godz. 21.00 zapraszamy na apel maryjny przy pomniku św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa. Poprowadzą go ministranci.

 2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przeprowadzenie „Jerycha Różańcowego” w naszej parafii.

 3. W październiku NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17.30 oraz od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży. Różaniec po mszy św. o godz. 8.00 prowadzą róże Żywego Różańca.

 4. Kończy się Rok Miłosierdzia i okazja aby przejść przez Bramę Miłosierdzia w kościołach wyznaczonych w poszczególnych diecezjach. W najbliższy wtorek, 11 października Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników organizuje spotkanie modlitewne, przejście przez Bramę Miłosierdzia i mszę św. w kościele pw. Bożego Miłosierdzia w Pile. Zachęcamy do udziału aby skorzystać z wszystkich łask Roku Miłosierdzia. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 17.00, gromadząc się przed drzwiami wejściowymi do kościoła na Jadwiżynie.

 5. Spotkanie chóru parafialnego św. Cecylii w środy o godz. 19.00 w sali nr 25. Zapraszamy!

 6. W środę, 12 października zapraszamy na spotkanie z historykiem IPN i opozycjonistą prof. Wojciechem Polakiem. Gość opowie jakie wyzwania stają dzisiaj przed Instytutem Pamięci Narodowej. Spotkanie tradycyjnie w sali św. Jana Bosko o godz. 19.00. Wstęp wolny.

 7. W czwartek wspomnienie bł. Aleksandriny da Costa patronki Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Msza św. w intencji Rodziny Salezjańskiej, dzieci i młodzieży o godz. 18.00. Na wszystkich mszach św. ucałowanie relikwii bł. Aleksandriny.

 8. 13 maja 2017 roku będziemy obchodzić 100. rocznicę pierwszego objawienia się Matki Bożej trójce dzieci w Fatimie. Przygotowujemy się do tego wydarzenia przez 9-miesięczną nowennę fatimską każdego 13. dnia miesiąca. 13 października jest drugim dniem tej bezpośredniej nowenny. W objawionym orędziu Matka Boga prosi o modlitwę różańcową w intencji świata, nawrócenia grzeszników, naszą osobistą przemianę i naszych bliskich. Miejscem naszego drugiego spotkania będzie plac przed wieżowcami przy al. Wojska Polskiego i ciągiem bloków osiedlowych przy ul. Budowlanych. Różaniec odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 20.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 9. W piątek rozpocznie się w naszej parafii KURS ALFA prowadzony przez wspólnotę ewangelizacyjną. Zapraszamy w najbliższy piątek, o godz. 18.30 na pierwsze spotkanie. Odbędzie się ono w domu katechetycznym w sali św. Jana Bosko.

 10. Przypominamy, że trwają obecnie w naszej parafii dwa różne cykle spotkań pogłębiające naszą wiarę: Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego, które odbywają się we wtorki o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko oraz katechezy ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

 11. 15 października od godz. 11.00 do 20.00 na Jasnej Górze odbędzie się Wielka Pokuta, czyli przebłaganie za grzechy całego narodu. Nabożeństwo poprowadzi o. Antonello, o. Henrique, ks. Dominik Chmielewski i inni. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu: 90 zł. Szczegóły na stronie: wielkapokuta.pl

 12. W najbliższą sobotę przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 11.00 msza święta w kościele pw. św. Jana Bosko w Pile, a po niej ceremonia przy pomniku dzieci utraconych na cmentarzu komunalnym.

 13. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym miesiącu polecamy książki o tematyce maryjnej.

 14. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o metodach wychowawczych w rodzinie, również zachęta do udziału w WIELKIEJ POKUCIE w Częstochowie.

 15. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Pamiętajmy o nich w wypominkach, które składamy w kancelarii parafialnej. Jest też możliwość złożenia wypominek rocznych, które są odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę przed sumą. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Robert HUK, lat 53 z ul. Ossolińskich;
+ Anna NAKONECZNA, lat 61 z ul. Buczka;
+ Jerzy PIASKOWSKI, lat 67 z ul. O. M. Kolbe;
+ Franciszek KOPKA, lat 75 z pl. Zwycięstwa;
+ Krzysztof PALICKI, lat 46 z al. Niepodległości;
+ Sabina KOPCZYŃSKA, lat 81 z ul. Śródmiejskiej;
+ Jerzy WYCZECHOWSKI, lat 86 z al. Niepodległości.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]