30 października 2016 r.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziś apel maryjny przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa o godz. 21.00. Spotkanie animuje Wspólnota ADMA.

 2. W poniedziałek, 31 października, obchodzimy wigilię przed uroczystością Wszystkich Świętych. W tym dniu zachęcamy dzieci i młodzież do przebrania się w stroje naszych świętych patronów. Rozpoczęcie spotkania wspólnym oglądaniem bajki w oratorium o godz. 15.00. Następnie o godz. 16.30 różaniec w kościele, a po nim Bal Wszystkich Świętych z konkursami i nagrodami.

 3. W poniedziałek wspominamy św. Jana Bosko – po każdej mszy św. ucałowanie relikwii. Różaniec o 17.30 animuje Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.

 4. We wtorek, 1 listopada, UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Uroczystość ta jest czasem szczególnej łaski Bożej. Nasze modlitwy wspierają rzesze świętych osób, które poprzedziły nas w drodze do wieczności.

  Msze św. w naszym kościele według rozkładu niedzielnego czyli o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00;

  Na cmentarzu komunalnym procesja rozpocznie się przy bramie głównej o godz. 14.00, a następnie, o godz. 15.00 zostanie odprawiona msza św. na placu centralnym cmentarza przy krzyżu katyńskim;

  Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych. Odpust zyskujemy przez pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych;

  Przez cały listopad o godz. 17.30 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki można składać w kancelarii lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. Przyjmujemy również wypominki roczne. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach.

 5. Spotkanie chóru parafialnego św. Cecylii w środy o godz. 17.30 w sali nr 25. Zapraszamy!

 6. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  I czwartek miesiąca – o godz. 17.30 różaniec i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin, następnie wieczorna Eucharystia w intencji LSO i Straży Honorowej.

  I piątek miesiąca – odwiedziny chorych z sakramentami od godziny 8.00. Dla dzieci spowiedź o 16.15 i msza św. o godz. 16.30. Młodzież oraz przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na nabożeństwo o godz. 19.00. Po nabożeństwie, spotkanie organizacyjne dla osób, które w najbliższym czasie będą przyjmować sakrament bierzmowania.

  I sobota – nabożeństwo po mszy św. o godz. 8.00.

  W piątek kolejne spotkanie w ramach KURSU ALFA prowadzonego przez wspólnotę ewangelizacyjną. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 18.30 w domu katechetycznym w sali św. Jana Bosko.

 7. W duchu Wielkiej Pokuty i w przygotowaniu do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się z piątku na sobotę z 4 na 5 listopada w sali św. Jana Bosko. Początek ok. godz. 21.30, zakończenie o 8.00 rano. Szczegóły na plakatach.

 8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się 6 listopada po mszy św. o godz. 15.00.

 9. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o rozpoczynającej się jutro wizycie papieża Franciszka w Szwecji. Polecamy kalendarze na 2017 rok ze Św. Gianną Berettą Molla, patronką matek i rodzin, której relikwie są w naszym kościele. Polecamy także Ewangeliarze na rok 2017 i kalendarzyki Słowa Bożego wydawane przez Werbistów.

 10. Zapraszamy do włączenia się w Dzieło Centrum Ochotników Cierpienia. Każdego, komu nie jest obce cierpienie i przeżywanie go w aspekcie wiary zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 12 listopada i rozpocznie się mszą św. o godz. 8.00. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stanisława MILEWSKA, lat 87 z ul. Buczka;
+ Maria KUICH, lat 92 z al. Piastów;
+ Grażyna PERZYNA, lat 58 z pl. Konstytucji 3 Maja;
+ Kazimiera ROLA, lat 81 z al. Wojska Polskiego;
+ Ks. Stanisław Nurkowski, lat 85 z al. Niepodległości

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]