23 października 2016 r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na rzecz najbiedniejszych diecezji na świecie.

 2. Dziś apel maryjny przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa o godz. 21.00. Spotkanie animuje wspólnota neokatechumenatu.

 3. W poniedziałek miesięczne wspomnienie NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH. O godz. 18.00 msza święta w intencji członków Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych, a po niej HOŁD MARYJNY. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli NMP do wspólnej modlitwy.

 4. Już w najbliższą środę, 26 października rusza czwarty sezon „Kościelnych dziejów Piły” – czyli całorocznego cyklu wykładów o religijnej historii miasta i okolic. Wykład inaugurujący wygłosi dr Michał Początek na temat przytułków w Pile i okolicy w świetle wizytacji kanonicznych diecezji poznańskiej w XVII i XVIII wieku. Spotkanie o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Wstęp wolny.

 5. Spotkanie chóru parafialnego św. Cecylii w środy o godz. 17.30 w sali nr 25. Zapraszamy!

 6. W piątek kolejne spotkanie w ramach KURSU ALFA prowadzonego przez wspólnotę ewangelizacyjną. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 18.30 w domu katechetycznym w sali św. Jana Bosko.

 7. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. sprawozdanie z modlitewnego spotkania na Jasnej Górze w ramach WIELKIEJ POKUTY również o sile modlitwy różańcowej oraz sposobie pomocy dla konkretnej rodziny w Syrii lub Libanie. Polecamy kalendarze na 2017 rok ze św. Gianną Berettą Molla, patronką matek i rodzin, której relikwie są w naszym kościele. Zakup kalendarza stanowi wsparcie Fundacji „SOS Rodzinie Wielodzietnej”.

 8. Zapraszamy do włączenia się w Dzieło Centrum Ochotników Cierpienia. Każdego, komu nie jest obce cierpienie i przeżywanie go w aspekcie wiary zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 12 listopada i rozpocznie się mszą św. o godz. 8.00. Szczegółowe informacje na plakatach.

 9. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych – listopad. Pamiętajmy o wypominkach, które składamy w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne są odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę przed sumą. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach.

 10. W następny poniedziałek, 31 października, obchodzimy wigilię przed uroczystością Wszystkich Świętych. W tym dniu zachęcamy dzieci i młodzież do przebrania się w stroje naszych świętych patronów. Rozpoczęcie spotkania różańcem o godz. 16.30, a po nim Bal Wszystkich Świętych z konkursami i nagrodami.

 11. Zachęcamy do oglądnięcia filmu pt. „Jak Bóg da”. Projekcja w Kinie Helios w środę, 26 października o godz. 18.30.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Szczepan JULECKI, lat 80 z ul. Buczka;
+ Maria FORECKA, lat 82 z pl. Zwycięstwa;
+ Urszula BEMBNISTA, lat 83 z al. Wojska Polskiego;
+ Stanisława KRUPICA, lat 82 z ul. Boh. Stalingradu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]