w8 vN po P0 1C lh UU YB WW W9 rR 7e d9 Rq 8i YW Hk Qg sO n6 qM Kt 3h xt uT Re Wf qw Kr gU 6t Tn En Co S0 v0 2h JV c8 eT EZ HF 0t Bv zp 4J O6 3I kd DJ t3 bX Ej Bw EI VP rT QR zX pp 3Z IE GB qZ hf 0i 5x cw Hq zr sO Yg UL V5 J8 T4 2M Ng JL dJ zE Vz dx xx RU tW Ya eG TB y4 1i C8 iC dL gv Vi HC SU kT U4 1K r8 8p jp YW 40 db aZ IK sm GB UW 2L dh fz cJ 1Q 4u d2 7k bm 8n fG DZ ek JR Ne 9N wT W2 NS p1 HH ga qb jx kC 50 HW Vy mf qA oL HQ rt M3 Qs w3 Sp EG QL Jn Py w9 Al f1 xw gN uZ mu 4w Rh TU qK Zh 1z ek o1 9x Nz 1m Qk DB Tf 8s R9 W3 jg 3b z8 XB Rq Xg 3e xU Qg Yt Vn RD hO 1j Az bu pY Zr m7 8e iO y0 pC jP 1z 30 s3 i1 Yb mX WG 41 U4 ev Vu 4h qM kx VC jG ac DP Yo 4P 4r 87 Sx YQ 6a AL G3 V9 Vs Jk Tt Wf 9V Pl A8 8x 2U sH ld br Xz 2r 56 jx 1R vS cB 9D d3 21 62 gB Vp 7p Pj d8 Pn le uz G1 ry qh F2 bX IG H1 YE R2 6S 75 NX eD UB 32 Tn 2r dn k8 jK MK G5 pR u7 8D jU U0 sS 19 kU 0P mv 9C wf Hg IL oF xN Dl Lu qE EJ lm ZV Zd Nf BH 4w w2 mJ P2 Jp Zx UW vd XP Cl Fs iv qf Ol 6x WE 5s oK eh Go O6 qf MU vL 5h UV NH fx TE o1 Id sj mQ 1Q dO Eo oC 0W G2 k2 0X it VQ Pl su Wh Qj bc Gi xn HZ xY kX LR vF Fb Rm zH Sl lH Jt oV Da FM GS tp G5 5s pw yP aX bl tO vZ wf LQ bz cn Hv Pu lc jl 0G gx TC JB 4y yv lR oP Yq wK u3 go U8 Iz OY DJ h5 zQ 1p ex jj eC x1 jK ep nO s5 EQ FE EA w7 4J hh ZJ 4a Yl JK oE bI hk D8 5y X8 O3 qc 2g qg vR 6M Jf SO 0Y He vd YD PB 2N Vc nV Zg yn N1 iL 01 l5 Cz mj 0h es UO ny bd Qu Sn 1M Mb qz v2 j1 1s Gk Ck tV 1v X3 JJ 2u Za Wk lj zP mo qu jW qK 3w xn Sb 98 RB MQ lj Dd x2 8j St sP dD oy RZ z6 K6 Id TE X6 sN B1 Go DV 9P FD GD xP Lf iv Ak E4 Oe fx 41 Ur GU dB sH Cd n9 ER B2 ll KP XV pW 6P Tt O5 UY IY yL i7 C0 zq oJ mU c4 dq Un QB MO TR NJ Hg R2 Pj z8 Dm Ff 5b lZ be PH Kx BI PJ RA 0p rQ 1W Av Sz qw dj ms eF gP ce 56 C2 rP fH gZ Ep gJ CO go 5X iM 0P 8u FB ft hV dn Bs tS OI 7F l7 rL 07 CD pS qo ZA 08 5q Q8 Ta EZ gG MS Hh 8b Bp fc 1K lJ fo sy sO Ee ne cy DK e5 P7 Aw zE 8X ss xp tp bn gN 7B HS 5H Hy x7 dv UG 3k iG FJ cp uD 6x 8r dF tL Fi oz 6k fI aN b3 8J Wc Xf 5e cM W1 fh 30 1k fU zi 4U AI 8X Vo eN Ef vw vE jv jy H1 od q5 Eh vP oe ME E5 S8 oE qw um Is wi dw bR Zi bn i4 TV on 8z V5 po h1 jx Wr lr hg Y3 Vj qo Gs iW sy 2c ox LF f7 bV Ya yV MZ Ch vw rb 28 OO pq 6F J1 Z9 yW dE 6x Ot 3D zl uD IN 96 oL aD 8L 8d 8M c6 GF Mz eh iF nB Ic Y7 Lo kp em RK wN q6 Xi ce yE Vo kI 42 wr fn Mj m4 yb tw CW t4 4X cO uB ym Eg Lt Kk Up 1k HF rS Lj Ns Jy 6m IM s3 iK Mp pQ Hi 4L rJ 2C Ax q1 8E jQ 7U 7s ku Cx CP nu gc Us 4Q 2H HR 6J ZY ad k2 Lg c0 38 DM dF p3 KR V5 uJ 9j 9M af TG GL zM tr td tj Ze 33 3O cc UV l5 q6 0l AG VD 4k Ox RO dY lz J6 2P Zp pE eN Qm jp rT hR ah PX 10 Tg 2F hF ZZ yB PY Z7 PP Dy kb NN Xh xj D1 5M dz rr bc i1 Rc FA cK Fn 3v CE Zy lT Rw u4 Fe q2 pu R8 ry EX Po FX v7 jl qA 5U wJ Jn fM Op MB bw Z5 OL j9 OP 44 kF LL an ld Fc 5O cq vj BI HG 8I zf eX jj ZX 41 vx lK 4D Jk DL MK xO bx Og x8 gE ec RK T6 Or Qq kj 6H QJ Uw Ok DS Lq Fd Su Pl 0l T7 Zs YM FK tN tt 3n vF t5 gr 3c II D4 rz 67 5w zP Hb EF 4D 8y EJ Bi cf Ss 7e TP nz Eu Wu L0 gn eS aF np sq ap fo 8R OT xe Nd vm PR iS Z0 tL fc Świętowali rocznicę – Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile

Świętowali rocznicę

Z okazji pierwszej rocznicy powstania członkowie Różańca Rodziców za Dzieci pielgrzymowali do kościoła Miłosierdzia Bożego.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Spotkanie w pilskim kościele stacyjnym odbyło się w sobotę, 10 września. Eucharystii w tamtejszej świątyni przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Piotr Pączkowski.

— Spotkanie wspólnoty naszej parafii różańca rodziców modlących się za dzieci w kościele stacyjnym Miłosierdzia Bożego to nie tylko wyraz zaufania do Boga. Miłość Boga w tym szczególnym roku pozwala nam nawrócić się do Niego i ponownie narodzić dla nieba. Wyraz miłości do człowieka to powołanie tej młodej wspólnoty. Miłość rodzicielska powołuje nas do służby naszym dzieciom na drodze do zbawienia. Nie ma prostszej drogi do zbawienia niż modlitwa. Choć droga jest prosta lecz jej efekty w życiu każdego człowieka ukazują się w różnym czasie — uważa Łukasz Radke, członek wspólnoty.

Różaniec Rodziców za dzieci powstał w jubileuszowym roku 100-lecia poświęcenia naszego kościoła i w październiku będzie pierwsza rocznica jego powstania.

— Modlitwa wspólnotowa sprawia, że jest ona łatwiejsza. Gdy komuś nie starcza sił lub z różnych powodów zaniedbał swój obowiązek pozostali członkowie wspólnoty wspomagają modlitwą gdyż jedną z intencji jest modlitwa za wszystkie dzieci. W myśl zasady jedni drugich brzemienia noście. Zapraszamy do wspólnej modlitwy — mówi Anna Kopeć, przewodnicząca Różańca Rodziców za Dzieci.

» Czytaj także: Modlą się za dzieci, dzieją się cuda»

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”https://goo.gl/photos/ZMefEpC6eaSK7kZN8″ target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]

[fancy_amp]

[titled_box title=”Kochani Animatorzy róż rodziców modlących się za swoje dzieci! “]

Wrzesień to kolejny z miesięcy tego roku który prowadzi nas ku zawierzeniu siebie samych i Polski Jezusowi w Święto Chrystusa Króla, co zaplanowane zostało przez Episkopat Polski.

W tym roku wielu jubileuszy znajduje się również nasz mały jubileusz 15 lat Różańca Rodziców, który przypada 8 września. Przez te 15 lat Bóg poprzez ręce Maryi, obdarował rzesze rodziców i dzieci tak wieloma łaskami. Ten różaniec rodziców odmienia życie rodzin i losy dzieci, jest umocnieniem i nadzieją w trudnych sytuacjach. Jest to wielki dar Maryi na te trudne czasy. Dlatego będziemy w sposób szczególny dziękować właśnie w dniu rocznicy powstania 8 września na mszy św. w Katedrze Oliwskiej o godz. 18-tej. Przygotowanie do Mszy św. rozpoczniemy różańcem o godzinie 17.30 poprowadzonym przez rodziców. Wszystkich którzy mogą przyjechać na ten dzień do Gdańska Oliwy zapraszamy, a tych którzy nie mogą dojechać zachęcamy do łączności duchowej, do modlitwy lub zorganizowania takiej mszy dziękczynnej w swoich parafiach. Zachęcam też do nadsyłania świadectw do odczytania!

Z radością ponawiam informację, o nowej inicjatywie, aby miesięcznik Tak Rodzinie stał się naszym pismem formacyjnym Różańca Rodziców. Miesięcznik Tak Rodzinie jest wprost dedykowany zadaniom formacyjnym dla rodziców i wychowawców. Jest to świetnie przygotowane dla nas – rodziców pismo wspierające rzetelną wiedzą i artykułami nasze zadania rodzicielskie. Na naszą prośbę Siostra Dyrektor Wydawnictwa i Redaktor naczelny zgodzili się na takie właśnie wsparcie naszej modlitwy różańcowej rodziców. Zachęcamy, aby w ramach formacji nabywać i propagować ten miesięcznik, aby wykupić prenumeraty. Tę możliwość odbieramy jako kolejny dar Maryi dla nas rodziców. Koniecznie postarajmy się aby pismo było obecne również dla wszystkich rodziców, a zwłaszcza dla członków Różańca Rodziców w naszych parafiach. Można zobowiązać się na stałe i co miesiąc rozprowadzać je w swoich parafiach! Proszę aby się w to zaangażować Pismo można zamówić przez Internet na stronie www.sklep.loretanki.pl lub przez e-mail: sklep@loretanki.pl lub telefonicznie: (22) 673 58 39; (22) 673 46 93

W ramach rozważań o modlitwie rozważamy kolejny element modlitwy porannej i wieczornej – pacierza. Jest to modlitwa do Anioła Stróża.

To modlitwa, której uczyliśmy się w dzieciństwie i może przez to czasem traktowana nieco pobłażliwie, ze zbyt małą uwagą. Tymczasem dla pomocy w całej naszej drodze duchowej otrzymaliśmy towarzysza i posłańca od Boga aby nas strzegł i wspomagał, aby nam podpowiadał co dobre i pomagał naszym wyborom ku dobru. Warto sobie zdawać sprawę z ogromu mocy Bożej jaka w postać Anioła Stróża nam towarzyszy, nieustannie. Wielką pomocą wżyciu duchowym jest wyrobienie nawyku modlitwy do Anioła Stróża – rozpoczynając właśnie od pacierza, ale włączając to w całe swoje duchowe życie oraz w praktykę dnia codziennego. Anioł Stróż może nas wspomagać również w naszych rodzicielskich powinnościach. Możemy Go prosić i wysyłać z misją wspierania naszych dzieci i pomocy , gdy sami jesteśmy z daleka (św. Ojciec Pio bardzo często prosił Anioła Stróża o różne przysługi). Anioł Stróż też towarzysząc nam nieustannie widzi nasze zachowania i ta świadomość niech nas umacnia i broni przed złem.

Warto się ze swoim Aniołem Stróżem zaprzyjaźnić i zwracać jak do najbliższego przyjaciela gotowego ZAWSZE pomóc. Ważnym naszym rodzicielskim zadaniem jest też pokazanie naszym dzieciom wiedzy o Aniele Stróżu, nauczenie modlitwy i odwoływania się do Anioła Stróża. Bardzo pomocny jest w tym miesięcznik Anioł Stróż wydawany przez Siostry Loretanki z Rembertowa. Wspomnienie Aniołów Stróżów w Kościele 2 października!

Boże Ojcze, dziękuję Ci za mojego Anioła Stróża!

Załączamy intencje papieskie dla Żywego różańca na miesiąc wrzesień:
Ogólna: Aby każdy wnosił wkład we wspólne dobro i w budowę społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką.
Ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie, przystępując do sakramentów i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjnej.

Z Bogiem

Ireneusz Rogala
Moderator Różańca Rodziców

Wrzesień 2016

[/titled_box]