Msza trydencka na stałe w Pile

Dobre wieści dla miłośników liturgii w nadzwyczajnym rycie rzymskim.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Piła to drugie miasto w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, gdzie będzie sprawowana na stałe msza po łacinie i tyłem do wiernych, czyli tzw. przedsoborowa. Do tej pory taka msza była tylko w Koszalinie w kościele św. Józefa przy katedrze.

Począwszy od zeszłej niedzieli, Eucharystia w nadzwyczajnym rycie rzymskim będzie celebrowana w każdą IV niedzielę miesiąca o godz. 14. w kaplicy kościoła pw. św. Rafała Kalinowskiego na Zielonej Dolinie (ul. Rynek Koszycki 1).

Mszy przewodniczyć zawsze będzie ks. prof. Janusz Bujak, dr hab. prof. US, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie oraz Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, referent ds. ekumenizmu i opiekun Koszalińskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej.

[fancy_amp]

Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej zaprasza także wszystkich miłośników „Forma extraordinaria” na pielgrzymkę do Skrzatusza. Odbędzie się ona 8 października.

— Chcielibyśmy, aby ta pielgrzymka była okazją do integracji wiernych przywiązanych do klasycznej formy rytu rzymskiego: spodziewamy się wiernych nie tylko z północno-zachodniej Polski, ale i z innych części Polski oraz Niemiec — czytamy na stronie wydarzenia.

Więcej informacji na Facebooku».

14468483_1285371134807295_7504853782591659604_o

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]