Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Do Matki trzeba przychodzić

IMG 7119

Do Matki trzeba przychodzić

Na początku nowego roku formacyjnego salezjanie współpracownicy spotkali się w Skrzatuszu.

Już tradycyjnie Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników pierwsze spotkanie we wrześniu zorganizowało u Skrzatuskiej Pani. Tegoroczne odbyło się w miniony wtorek, 13 września.

Współpracownicy pojechali do sanktuarium swoimi samochodami. Łącznie pielgrzymowały 33 osoby. Grupie przewodniczył opiekun SSW, ks. Zbigniew Hul.

— Salezjanie Współpracownicy skupiają się na pracy z młodzieżą i pobożności maryjnej. Stąd nasza obecność u stóp Bolesnej Matki ze Skrzatusza. Chcemy jeszcze bardziej dostrzegać cierpiącego młodego człowieka i głębiej tworzyć naszą wspólnotę — mówił proboszcz.

Na początku współpracownicy przeszli przez bramę miłosierdzia, zyskując odpust zupełny. Następnie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, po niej msza święta, a na zakończenie akt zawierzenia Rodziny Salezjańskiej Maryi.

Gospodarz miejsca bardzo serdecznie przyjął pielgrzymów.

— Dziękuję wam, że tu jesteście. Bo do Matki trzeba przychodzić. Nie trzeba się zapowiadać, tylko po prostu do niej się przyjeżdża. Tutaj uczymy się miłości płynącej z krzyża. Przyjeżdżajcie tu często. Skrzatusz to część serca salezjańskiego! — mówił ks. Wacław Grądalski, kustosz skrzatuskiego sanktuarium.

To nie jedyna pielgrzymka współpracowników w najbliższym czasie. W październiku udadzą się do kościoła Miłosierdzia Bożego w Pile – świątyni stacyjnej w Roku Miłosierdzia.

©

&

Zobacz galerię zdjęć

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»