Szli za Częstochowską Matką

Jak co roku w uroczystość NMP Częstochowskiej odbyła się procesja wokół kościoła.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Tradycja procesji z obrazem Jasnogórskiej Madonny ma się w naszej parafii dobrze. W piątkowy wieczór, kiedy w Kościele obchodziliśmy uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, wierni wyszli z kościoła i odmawiali różaniec.

Zanim jednak ruszyła procesja, odbył się apel maryjny, prowadzony przez Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Jego temat obracał się wokół Królowej Polski na Jasnej Górze.

— Maryjo! Za Twoją miłość, dobroć i macierzyńską opiekę nie chcemy Cię ukoronować złotem i brylantami, ale ewangelicznym chrześcijaństwem! Podaj nam swoją matczyną dłoń i prowadź nas do swojego Syna — mówiła przewodnicząca ADMA, Alicja Lewandowska.

Na zakończenie proboszcz, ks. Zbigniew Hul rzucił pomysłem, aby podczas cotygodniowych apeli maryjnych o 21. dzielić się swoimi świadectwami spotkania Boga przez Maryję.

— Każdy tutaj obecny ma doświadczenie obecności Maryi. Pomyślałem, że można dzielić się swoim świadectwem. Wydaje nam się, że Bóg działał kiedyś, ale przecież dzisiaj też mamy dowody Jego obecności. Będzie dostępny mikrofon, każdy będzie mógł zabrać głos — zapowiadał proboszcz.

Przedstawił także propozycję „Różańca między blokami”, czyli modlitewnego przygotowania do 100. rocznicy objawień fatimskich. O akcji już wkrótce poinformujemy na stronie internetowej.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”https://goo.gl/photos/myj1WMgDGk7A4Vpk7″ target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]