Najstarsza współpracownica salezjańska nie żyje

„Uśmiechnięta współpracownica” miała 90 lat.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

W czwartek wieczorem odeszła do Pana śp. Stefania Mila, wieloletnia i najstarsza salezjanka współpracownica.

— To była nasza ukochana Stefania Milusia! Miła, zawsze uśmiechnięta, niskiego wzrostu, ale wielkiego serca! Mimo swoich 90 lat była ciągle pogodna i nie skarżyła się na trudy życia. Sama robiła zakupy. Często widziałam jak szła z rynku swoim drobniutkim krokiem, pełna radości. Zawsze dużo chciała poopowiadać. Akceptowała i rozumiała młodych. Była dla nas wielkim wzorem — wspomina ze smutkiem Krystyna Stawicka, koordynatorka lokalnej wspólnoty Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

Zmarła oprócz do SSW, należała także do Żywego Różańca, Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych oraz Apostolstwa Dobrej Śmierci.

— Głęboko wierząca, ofiarowała swoje życie Panu Bogu i Matce Bożej. Żyła dla nas i dla Boga. Dla wnuków i prawnuków zawsze była kochającą babcią. Była pełna pogody ducha, radości, cieszyła się każdą chwilą życia. Dzieliła się z nami nie tylko rzeczami materialnymi, ale także wspierała dobrym słowem, modlitwą. To ona nauczyła nas jak kochać ludzi, jak wierzyć w Boga i pomagać innym — opowiadają o swojej mamie córki zmarłej.

Msza święta pogrzebowa za śp. Stefanię Milę będzie sprawowana w poniedziałek, 22 sierpnia o godz. 13.00. Po mszy zmarła zostanie pochowana na Cmentarzu Komunalnym w Pile.

W naszym kościele zostaną odprawione msze święte za śp. Stefanię Milę:
[fancy_list style=”plus_list” variation=”black”]

  • 5 września o godz. 7.00 – od Żywego Różańca;
  • 12 września o godz. 7.00 – od Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych ADMA;
  • 15 września o godz. 7.00 – z ofiar na pogrzebie;
  • 16 września o godz. 7.00 – od najbliższej rodziny;
  • 12 października o godz. 8.00 – od Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników;
  • 14 grudnia o godz. 18.00 – od córek z rodzinami;
  • 26 grudnia o godz. 8.00 – od córek z rodzinami.
[/fancy_list]

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci! Niech odpoczywa w pokoju wiecznym! Amen.