Msza za i dla półmaratończyków

Odprawi ją uczestnik 26. Półmaratonu Philipsa, ks. Piotr Pączkowski SDB.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Idea mszy za biegaczy i sportowców, biorących udział w największej w Pile imprezie biegowej zrodziła się w zeszłym roku.

— Półmaraton Philipsa odbywa się zawsze w niedzielę, wielu biegaczom trudno jest wypełnić przykazanie obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy. Tuż przed rozpoczęciem zeszłorocznego biegu sporo osób spoza naszego miasta dzwoniło do parafii, pisało e-maile i na Facebooku z pytaniem, o której godzinie są u nas msze oraz czy sobotnia wieczorna msza jest już z niedzieli — wyjaśnia ks. Janusz Zdolski.

Wychodząc naprzeciw tym, którzy przyjadą do naszego miasta, a chcą uczestniczyć w Eucharystii, msza dla biegaczy w intencji pomyślnego przeżycia 26. Półmaratonu Philipsa odbędzie się w sobotę, 3 września o godz. 18.

Mimo, że odprawiona będzie w sobotę to liturgia będzie z niedzieli. Oznacza to, że wieczorna msza w sobotę czyni zadość niedzielnemu obowiązkowi uczestniczenia we mszy.

Co ciekawe, mszy przewodniczyć będzie… jeden z uczestników półmaratonu, ks. Piotr Pączkowski – zapalony sportowiec, który bierze udział w wielu biegach w całej Polsce.

Mapka dla przyjezdnych. Tu jesteśmy:

Kościół Świętej Rodziny,
ul. Św. Jana Bosko 1,
64-920 PIŁA.
Współrzędne do GPS: 53°08’54.3″N 16°43’55.0″E

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]