7 sierpnia 2016 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziękujemy osobom, którzy przyjęli pod swój dach pielgrzymów zdążających do Częstochowy. Bóg zapłać!

 2. Przez wakacje w każdą niedzielę dodatkowa msza św. o 20.30 kończąca się apelem maryjnym.

 3. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.

 4. We wtorek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie z rodziną, która przebywa na misji w Słowenii. Spotkanie jest zorganizowane przez wspólnoty neokatechumenalne. Zapraszamy!

 5. We wtorek przypada święto św. Teresy od Krzyża (Edyty Stein), doktora Kościoła i patronki Europy, a w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 6. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.

 7. W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia rozpoczną się rekolekcje biblijne, które wygłosi ojciec Jose Maniparambil. W tym roku nauki będą oparte o Ewangelię wg św. Jana. Ostatnia szansa zapisów przez stronę: www.rekolekcje.pila.pl.

  Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w wykładach w sali św. Jana Bosko, zachęcamy do udziału w spotkaniach wieczornych w kościele, codziennie od 14 do 17 sierpnia. Rozpoczęcie nieszporami o 17.30, następnie Eucharystia, a po niej konferencja o. Josa. We wtorek, 16 sierpnia po mszy odbędzie się nabożeństwo uzdrowienia, a w środę wieczór uwielbienia.

  Zachęcamy do nabycia w naszym kiosku parafialnym konferencji o. Josa z poprzednich lat i innych jego publikacji.

 8. W przyszłą niedzielę 14 sierpnia przypada 75. rocznica męczeńskiej śmierci św. ojca Maksymiliana Kolbe. W tym dniu zapraszamy na godz. 20.30 na apel maryjny przy krzyżu i figurze świętego u zbiegu ulic Wiatracznej i Ojca Kolbe. Proponujemy również przejście spod naszego kościoła na miejsce apelu. Wyruszymy ze śpiewem i modlitwą o godz. 20.00 po konferencji biblijnej o. Jose. Zapraszamy!

 9. W piątek, 19 sierpnia o godz. 17.30 w parafii św. Antoniego w salkach koło kawiarenki Wieczernik rozpocznie się weekendowy kurs przedmałżeński.

 10. Ks. Janusz organizuje jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 3 września. Zapraszamy na pielgrzymi szlak! Zapisy w kancelarii.

 11. Od 18 do 21 sierpnia w Szczecinie odbędzie się kolejna edycja Boskiego Festiwalu. W programie są m.in. koncerty muzyki religijnej, konferencje oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Szczegółowy plan na www.boskifestiwal.pl. Zapraszamy!

 12. Odnowa w Duchu Świętym „Nazaret” organizuje jednodniowy wyjazd na rekolekcje do Lichenia, które poprowadzi o. John Bashobora. Odbędą się one 20 sierpnia. Zapisy w kancelarii.

 13. Parafia św. Jana Bosko zaprasza na pielgrzymkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie, do Lwowa i na Jasną Górę w dniach od 26 września do 1 października. Koszt 640 zł. Szczegóły w parafii przy ul. Libelta.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Brunon KUTA, lat 86 z pl. Konstytucji 3 Maja;
+ Marian SŁUPSKI, lat 54 z ul. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]