31 lipca 2016 r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Trwają wakacje. W każdą niedzielę dodatkowa msza św. o 20.30 kończąca się apelem maryjnym. Kancelaria jest czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. od. 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30. Biuro Radia Maryja jest otwarte w piątki w godz. od 10.00 do 13.00.
 2. Pielgrzymów udających się do Częstochowy będziemy gościć w naszej parafii jutro, 1 sierpnia ok. godz. 18.00. Przyjdźmy pod kościół i zaprośmy ich do siebie udzielając im gościny. Spodziewamy się około 70 osób. Wszystkim przyjmującym pielgrzymów serdecznie dziękujemy.
 3. W poniedziałek, 1 sierpnia będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Był to wielki zryw mieszkańców stolicy, próbującej wyzwolić się spod panowania okupanta. Cześć i chwała bohaterom tego powstania!
 4. We wtorek o godz. 17.30 różaniec z wypominkami za naszych zmarłych i msza święta zbiorowa.
 5. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych. Kapłan przyjdzie jednak na każde wezwanie. W tym dniu zachęcamy do spowiedzi szczególnie dzieci i młodzież na mszach św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 7. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w parafii św. Antoniego, rozpocznie się w piątek 19 sierpnia o godz. 17.30 w salkach koło kawiarenki wieczernik.
 8. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o parafialnym etapie ŚDM, relacje ze spotkań z młodzieżą w naszych diecezjach.
 9. Ks. Janusz organizuje wyjazd do Częstochowy w dniu 3 września. Zapisy w kancelarii.
 10. Od 14 do 17 sierpnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje biblijne, które wygłosi ojciec Jose Maniparambil. W tym roku nauki będą oparte o Ewangelię wg św. Jana. Zapraszamy do zapisów na stronie: rekolekcje.pila.pl. Jednocześnie zachęcamy do nabycia w naszym kiosku parafialnym konferencji o. Josa z poprzednich lat i innych jego publikacji.
 11. Od 18 do 21 sierpnia w Szczecinie odbędzie się kolejna edycja Boskiego Festiwalu. W tym roku jest on odpowiedzią na wezwanie Kościoła i Zgromadzenia Salezjańskiego do odnowienia swojej relacji z Jezusem i do włączenia się w dzieło Nowej Ewangelizacji. W programie są m.in. koncerty muzyki religijnej, konferencje oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Szczegółowy plan Boskiego Festiwalu na www.boskifestiwal.pl. Zapraszamy!
 12. Odnowa w Duchu Świętym „Nazaret” organizuje jednodniowy wyjazd na rekolekcje do Lichenia, które poprowadzi o. John Bashobora. Odbędą się one 20 sierpnia. Zapisy w kancelarii.
 13. Jest przygotowana księga intencji na 2017 rok. Zachęcamy do zamawiania mszy świętych za zmarłych, w rocznice urodzin i ślubu oraz w różnych innych intencjach.
 14. Od 20 do 29 października odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Rzymu pod hasłem: „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
 15. Przypominamy, że miesiąc sierpień w tradycji od wielu lat przeżywany jest jako miesiąc abstynencji.
 16. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Józefa JAGŁA, lat 88 z ul. Dzieci Polskich;
+ Adam SZAREK, lat 80 z Al. Piastów;
+ Agnieszka POLAKOWSKA, lat 84 z ul. Ossolińskich;
+ Waldemar STANISŁAWEK, lat 39 z Zawady, ul. Leśna;
+ Jerzy TRAWIŃSKI, lat 74 z al. Niepodległości;
+ Lechosław ROMEL, lat 63 z ul. O. M. Kolbe.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]